Puurist päästetud Griezmannist jäi täiuslikku hoogu hoidva Reali noorusliku õhina vastu väheks (0)

Federico Valverde tabamus osutus lõpuks võiduväravaks. Foto: Scanpix / Reuters / Susana Vera

La Liga hooaja esimese Madridi derbi võitis tiitlikaitsja Real, alistades Atletico võõral väljakul 2:1 ning jätkates tabelitipus täiseduga.

Kui mais suutis Atletico teha kodus lõpu 12-mängulisele seeriale, mille jooksul ei oldud Realist kordagi liigamängus jagu saadud, siis teist järjestikust võitu Real linnarivaalile ei kinkinud. Atletico alustas küll ründavamalt, ent Real tegi seda, mida neile sel hooajal on varemgi meeldinud teha - nõelas vastu ja lõi esimese värava. 18. minutil leidis Aurelien Tchouameni suurepärase sööduga kaitseliini taha sööstnud Rodrygo, kes palli Jan Oblaki selja taha sokutas.

Diego Simeone, kes veab vägikaigast Barcelonaga ega soovi neile Antoine Griezmanni eest soovitud lepinguklauslit tasuda, on prantslast seni mängitanud vaid vahetusest ja alati on Griezmann mängu sekkunud pärast tunni möödumist. Nüüd kuulus ta sel hooajal esmakordselt algkoosseisu ja püüdis Reali juhtvärava järel karistusala joonelt ka Thibaut Courtois'd üllatada, ent belglane oli tasemel.

Peagi lõi oma teise värava hoopis Real ja seda jälle kiire vasturünnaku tulemusena. Vinicius Junior saatis Luka Modrici läbisöödu järel pealelöögi posti, ent sealt põrkas pall ette valveta jäänud Federico Valverdele, kes külaliste edu kahekordistas. Enne pausile pääsemist pidi veel korra võimeid näitama Courtois, tõrjudes Yannick Carrasco löögi.

Teise poolaja algul jahtis Atletico usinalt väravat, kuid näis, et see jääbki tulemata. 83. minutil õnnestus Mario Hermosol siiski Griezmanni nurgalöök väravasse suunata ja näis, et Atleticol on veel lootust. Kodumeeskonna õnnetuseks osutus tagasituleku algataja ka selle lõpetajaks - Hermoso sai 89. minutil tõuklemise eest esimese ja üleminutitel vastase karistusalas Dani Ceballose pikali tõukamise eest teise kollase kaardi, nii et Atletico mäng lõppes kümnekesi.

Real on nüüd võitnud kõik kuus liigamängu ning lisaks ka kolm kohtumist ülejäänud sarjades, Atletico hooaja algus jätab aga soovida. Esimesest kuuest voorust on saadud kolm võitu ning vahe linnarivaaliga on kärisenud juba kaheksale punktile.

Atletico Madrid - Real Madrid 1:2 (0:2)