Queiroz keeras Kolumbia kaitse lukku ja jättis Argentina taas tühjade pihkudega (0)

Viimasest viiest Copa Americast neljas finaalis kaotajaks jäänud Argentina alustas tänavust turniiri mannetult, jäädes B-alagrupi avamängus 0:2 alla Kolumbiale.

Brasiilias toimuvale turniirile tavapärastest pisemate ootustega tulnud Argentina ei suutnud Salvadoris peetud mängus avapoolajal suurt midagi korraldada. Vastaste karistusalas õnnestus neil teha vaid üks puude ning peale löödi vaid korra. Seegi blokeeriti.

Vaheajal tegi PSG täht Angel Di Maria ruumi Udinese poolkaitsjale Roger De Paulile ning tema sekkumise mõju oli märgatav. Argentina haaras mängu üle kontrolli ning parim võimalus langes 65. minutil Lionel Messi pea peale, kes suunas palli värava eest napilt mööda.

Vaid ligikaudu viis minutit hiljem avas skoori hoopis Kolumbia. James Rodriguezi kaunis diagonaalpall viis kiirrünnakusse Roger Martinez, kes keerutas ilusa löögiga palli tagumise posti kõrvale. Kohtumise lõpu eel oli täpne ka Duvan Zapata. Nii Martinezile kui Zapatale oli tänane kümnes koondisemäng ja teine värav.

Carlos Queirozo hoolealused lõpetasid tänasega mitu koledat seeriat. Viimati võideti Argentinat 2007. aastal, Copa Americal saadi enne tänast argentiinlastest jagu aga 20 aastat tagasi. Martinezi värav oli Kolumbia esimene Argentina võrku pärast 2011. aasta novembrit, mil Dorlan Paboni toonasele väravale järgnes 565-minutiline põud.

A-alagrupi teises mängus tegid peamised kandidaadid teisele ning kolmandale kohale Peruu ja Venezuela 0:0 viigi.

Täna õhtul kohtuvad B-alagrupi teises mängus Paraguay ja Katar.