Rannajalgpallikoondis alustas Euroliiga etappi võidukalt (0)

Eesti rannajalgpallikoondis alustas Itaalias toimuvat Euroliiga etappi võidukalt, kui põnevas kohtumises mängiti Moldova üle tulemusega 6:5, teatas EJL.

Eesti läks kohtumist tänu Rasmus Munskindi, Markus Lukki ja Joosep Juha tabamustest avakolmandikul 3:0 juhtima, kuid Moldova läks hoogu teisel perioodil ja kahest kaarlöögist suudeti viimasele kolmandikule vastu minna kõigest üheväravalisest kaotusseisus.

Otsustav periood algas Moldova väravaga, kuid viigiseis püsis tablool väga lühikest aega, sest lahtilöögist suutis Eesti taas juhtima viia Munskind. Kui mängida jäi veel veidi üle kuue minuti, viis väravavaht Markus Lukk terava palli vastase värava ette ning Sander Lepiku peaga löögist läks Eesti matši juba kahe väravaga juhtima.

Moldova jäi seejärel punase kaardi tõttu küll ajutiselt vähemusse, kuid Eestil ei õnnestunud arvulist ülekaalu realiseerida. Vastupidi, hoopis Moldova õnnestus vähemuses olles värav tagasi lüüa seisuks 4:5.

Viimastel minutitel oli võimalusi mõlemal meeskonnal, kuid lõpusekunditel õnnestus Indrek Palmil teenida penalti, mille ta ise realiseeris ning viis Eesti 6:4 juhtima. Vastastel õnnestus lahtilöögist taas kaotusseisu vähendada 5:6-le, kuid rohkem võimalusi vastastel ei tekkinud, sest palli mängu pannes kõlas koheselt ka kohtumise lõpuvile.

B-divisjonis kuuluvad Catanias Eesti alagruppi veel Leedu ja Ungari, kes kohtuvad täna pärastlõunal. Eesti meeskond sihib alagrupis esikohta, mis tähendaks kvalifitseerumist finaalvõistlusele, mis leiab aset Portugalis Figueira da Fozis 5.-8. septembrini. Neljast alagrupist pääsevad finaalvõistlusele alagruppide võitjad ning lisaks kolm paremat teise koha omanikku. Eesti mänge näeb otsepildis SIIT!