Rannakoondis läheb Moskva asemel üllatuslikult Portugali (0)

Foto: Brit Maria Tael

Rahvusvaheline Rannajalgpalli Liit (Beach Soccer Worldwide) avalikustas tänavuste Euroliiga etappide koosseisud. Kui esialgu võis eeldada, et Eesti mängib oma etappi idanaabrite juures Moskvas, siis üllatuslikult läheb koondis Superfinaali piletit lunastama Portugali, kus etapp leiab aset 6.-8. juulil.

Portugalis toimuv etapp peetakse Nazares, mis asub riigi läänerannikul. Leiria piirkonda kuuluvas pisikeses linnas elab veidi enam kui 15 000 inimest. Kui teistes alagruppides on neli meeskonda, siis Eesti mängib kolmeliikmelises grupis Rumeenia ja Serbiaga. Eesti koondise peatreenerile Kristian Marmorile tuli kutse Portugali etapile üllatusena. "Mis seal salata – olime arvestanud minekuga Moskvasse, aga olgem ausad, asukoht on ju vägev! Nurisemiseks seetõttu põhjust kindlasti pole."

Marmor leiab, et alagrupikaaslased Rumeenia ja Serbia saavad olema kõvad pähklid, kuid eesmärk peab olema võit. "Kui olen täiesti aus, siis Rumeenia oli eelmisel aastal kehv, aga siis ei mänginud ka nende superstaar Maci (Marian Maciuca – toim), kelleta oli meeskond täiesti teist nägu. Serbia on igal aastal juurde pannud ning ei näe põhjust, miks see aasta erand peaks olema. Oleme mõlema meeskonnaga viimastel aastatel mänginud ja kokkuvõttes on saldo positiivne, aga kindlasti saavad mõlemad vastased olema keerulised. Eesmärk ei saa sellegipoolest olla väiksem, kui oma alagrupp võita!"

B-divisjoni kõrgeima asetusega Eestil on vaja automaatseks edasipääsuks alagrupp võita. Samuti pääsevad edasi alagruppide kolm parimat teise koha omanikku (loevad mängud alagrupi võitja ja kolmanda koha saavutanud meeskonna vastu). B-divisjonis mängitakse lisaks Eesti grupile veel üks alagrupiturniir samaaegselt Nazares, kui neljaliikmelises grupis pallivad Bulgaaria, Norra, Tšehhi ja Andorra.

Teine B-divisjoni etapp leiabki aset Moskvas, kus 20.-22. juulil mängivad ühes alagrupis Kreeka, Moldova, Kasahstan ja Leedu. Viimased edasipääsejad selguvad 24.-26. augustil Saksamaal Warnemündes, kus ühte gruppi kuuluvad Ungari, Inglismaa, Taani ja Gruusia.

A-divisjoni kuulub Euroopa 12 parimat koondist. Eraldi A-divisjoni etapid toimuvad Aserbaidžaanis Bakuus (22.-24. juunil) ja Valgevenes Minskis (3.-5. juulil) ning paralleelselt B-divisjoni etappidega Moskvas (20.-22. juulil) ja Saksamaal Wandermündes (24.-26. augustil).

Euroliiga Superfinaal (nii A- kui ka B-divisjonis) leiab aset 6.-9. septembril Sardiinias.

Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (0)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
NOORTE VÄGEV START
PIKK ETTE (JA ISE JÄRELE)
Pikk ette (ja ise järele) | Mis on lahti Nõmme Kaljuga?
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID