Real jättis trooni vabaks. PSG: kohe kindlasti ei saa meid favoriidiks lugeda (0)

Real Madrid langes Meistrite liigast häbi täis näoga ning nüüd on võimalus tõusta troonile teistel. Paljude vutifännide pilgud on pööratud Paris Saint-Germaini suunas, kelle peatreener Thomas Tuchel suhtub olukorda tagasihoidlikult.

• 06.03. kell 22.00 Porto - Roma - avamäng 1:2
  • 06.03. kell 22.00 PSG - Manchester United - avamäng 2:0
  • Osale ka ennustusmängus!

PSG on juba aastaid olnud üks Meistrite liiga suurfavoriite, kuid seni on latt alati maha aetud ja juba küllaltki madalal kõrgusel. Pole kahtlustki, et Pariisi uusrikastel on olemas potentsiaal minna lõpuni välja, ent seni on klubi ajaloo parimaks saavutuseks veerandfinaal. Ka nüüd ollakse kaheksa hulka pääsemisele väga lähedal, sest Manchester Unitedi vastu alustatakse 2:0 eduseisus.

PSG meeskonnale meenutati mängueelsel pressikonverentsil kahe aasta tagust perioodi, kui Barcelona vastu avamäng 4:0 võideti, aga korduskohtumises teeniti 1:6 kaotus. See jääb neid ilmselt saatma hetkeni, mil lõpuks ihaldatud Meistrite liiga trofee ära võidetakse. Klubi kaitsja Thilo Kehrer kinnitas, et sellele mõeldud ei ole ja kindlasti minnakse ka tänast kohtumist võitma.

Peatreener Tuchel tõmbas aga tuure maha. Vaatamata sellele, et nende meeskonnas on maailma kalleim mängija Neymar ning palju muid suuri tähti, siis "pole võimalik, et meid Meistrite liiga favoriitideks peetakse, kuna klubi ajalugu ei luba seda teha".

"See on nagu tennis - ei saa väita, et lähed ja võidad Prantsusmaa lahtised ära, kui sa pole varem isegi poolfinaali pääsenud," tõi sakslane ootamatu, aga tabava paralleeli.

PSG vastane Manchester United ei saa lisaks paljudele vigastatud palluritele Pariisis kasutada meeskonna tähtmängijat Paul Pogbat, kellele Prantsusmaal mängimine kindlasti eriline tunne olnuks. Et sellest täielikult mitte ilma jääda, siis lendas mees koos kaaslastega ikkagi kohale, kuid keelu tõttu ta mängus osaleda ei saa.

Amsterdami Ajax näitas taas, et üllatada on siin sarjas lihtne ja seda tahab Ole Gunnar Solskjaer ka teha. "Meil on vaja head plaani ja kõik teavad, et me suudame seda teha (edasi pääseda - R. V.). Eelmisel aastal kaotas Juventus Realile 0:3 ja teises mängus läks 3:0 ette, samuti mäletavad kõik PSG-d Barcelona vastu," meenutas norralane.

Teise paari seis on pingelisem, sest Porto kaotab Romale vaid ühe väravaga. 1:2 seis tähendab nende jaoks, et aega on, nagu kinnitas peatreener Sergio Conceicao. Alagrupist hullates läbi läinud Porto võitis 18 võimalikust punktist 16, aga eelmise hooaja poolfinalist tõmbas neile kaheksandikfinaali avamängus pidurid peale.

"Peame küll kohtumise võitma, aga mitte eriti kiirelt. Kuna Romal on Serie A paremuselt kolmas rünnak, siis tuleb kaitses asjad korras hoida. Võiduvõti on tasakaal," selgitas Conceicao.

Nende õnneks on Roma mõneti sarnases seisus kui Real Madrid. Sarnaselt neile võitis ka Roma avamängu 2:1 ning hiljuti saadi häbistav kaotus oma suurimalt rivaalilt - Roma näitel 0:3 Laziolt. "Meil on keeruline periood. Derbi kaotus andis meeskonna moraalile korralik põntsu, aga nüüd on ees mäng elu ja surma peale," teatas Roma loots Eusebio Di Francesco.