Reim: kergemaks ei lähe - on pisiasjades kinni, et Ungaril ainult kolm punkti on (0)

Foto: Oliver Tsupsman

Eesti rahvuskoondise peatreener Martin Reim märkis päev enne Ungariga kohtumist, et vastased on võrreldes Soome ja Kreekaga hoopis teistsugust jalgpalli viljelev meeskond.

Nagu ikka, alustasid pressikonverentsi külalisajakirjanikud ja esmalt päriti Reimi mälestusi Eesti ja Ungari esimese taasiseseisvumisjärgse omavahelise matši kohta - 2003. aasta novembris võitis Eesti Budapestis Meelis Rooba väravast 1:0.

"Aitäh selle küsimuse eest," naeris Reim. "Sellest on mul head mälestused. Kui mäletan õigesti, siis võitsime selle mängu."

Siis liiguti edasi praeguste kohtumiste juurde. "Teame, et meid ootab taas raske mäng. Oleme kolm kohtumist kaotanud ja pole väravaid löönud - see on suurim probleem. Kui sa ei löö väravaid, ei saa mänge võita. Meie suurim väljakutse on efektiivsem olla. Kui suudame oma latti tõsta, on võimalik punkt teenida."

"Teil ei ole ehk superstaare," ei tahtnud Reim Ungari koondisest kedagi eraldi esile tuua. "Muidugi teame Szalai tugevusi ja nii edasi, aga arvan, et Ungari tugevus peitub meeskonnas, ühtlaselt heal tasemel mängijates."

Seejärel jätkas Reim juba eesti keeles Ungari iseloomustamist. "Päris huvitav vastane. Kindlasti olemuselt ja ülesehituselt teistsugune kui Soome või Kreeka. Nagu ütlesin välismaa ajakirjanikele, siis neil väga säravaid üksikuid staare ei ole, aga nad on ühtlaselt hea võistkond, kes kolm mängu Rahvuste liigas on väga korralikult mänginud. On pisiasjades kinni, miks neil ainult kolm punkti on."

"Kindlasti sõltub, millise koosseisu Ungari treener väljakule paneb. Neil on eri tüüpi ründajaid ja väga mobiilne keskväli, kes suudab head pressingut teha ja on keskeuroopalikult hea palliga. Kergemaks meie elu ei lähe."

Meie koondisest jätab homse kohtumise mängukeelu tõttu vahele Sergei Zenjov, küsimärk on Rauno Sappineni kohal, kellel on muresid põlvega. Vahetusi võrreldes Soome-mänguga Reim lubab.

"Kindlasti meil on positsioone ja kohti, kus võibolla on kindlamalt paigas, kes mängib ja kes kõige kasulikumad homses mängus oleks. Samas on positsioone, kus meil on võrdseid vahetusi ja võimalus värskeid jalgu sisse tuua. Neid kindlasti kasutame. Kui palju uusi tuleb, on veel vara öelda, aga kui võimalik on, siis ikka. Sellised mängud on päris palju energiat nõudvad ja mehed, kes klubis regulaarselt mänguaega ei saa, nende asemel on tark värskemaid jalgu sisse tuua."

Karol Mets analüüsis kohtumist Soomega, mida ta ise mängukeelu tõttu kõrvalt jälgis. "Kaitses seisime küllaltki hästi ja taktikaliselt pressing toimis. Vastaste number kaks (Paulus Arajuuri - I. L.) oli rabe, söötis palju tagasi ja aeglustas nende rünnakut. Lõpus vajusime ära ja mõned kontrarünnakud jooksime ainult ühe või kahe mehega, nendes aspektides saame kindlasti juurde panna." 

Neljamehelise kaitseliini juurde naasmisega kohanesid kaaslased Metsa pilgu läbi kiiresti. "Ma ei tea, kas klubis üldse mängib keegi viieses liinis, kõik on harjunud [neljamehelise kaitsega]. See annab rünnakul käigu juurde, rohkem on mehi ette suunatud. Kui tahad ründavamat jalgpalli mängida ja momente luua, siis on see väga hea viis."

SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: BRIT MARIA TAEL
Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (0)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
SOCCERNET.EE BELFASTIS
Põhja-Iirimaa peatreener Michael O'Neill: kui me Eestit ei võida, oleme plindris
Retrolugu | 5 kaadritagust meenutust Eesti imelisest võidust Belfastis
KOONDISE TULEPROOV
MUSTA MÕTISKLUSED
Jalgpallikommentaarist ühiskondlike väärtuste taustal
PIKK ETTE (JA ISE JÄRELE)
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Noortekoondiste tulemuste kõver luubi all
NOORTEKOONDISED
Noortekoondiste tulemuste kõver luubi all (2)