Reim koondise Kaukaasia turneest: me ei keskendu Mkhitarjanile, vaid oma mängule, sügiseks on vaja juurde saada lisavõimalusi nii meeste kui stiili poolel (1)

Foto: Brit Maria Tael

Täna keskpäeval kogunes Tallinna lennujaamas Eesti koondis, et reisida Kiievisse, kus nädala teise pooleni laagerdatakse. Kiievist minnakse Jerevani, kus mängitakse laupäeval Armeeniaga, uue nädala teisipäeval lõpetatakse koondisepaus kohtumisega Gruusia vastu. Eesti peatreener Martin Reim rääkis oma plaanidest, aga ka sellest, miks ollakse laagris Kiievis, kus hetkel miinuskraadid on.

Koondis on nüüd koos. Osa mängijaid nädalavahetusel klubides ei mänginud. Mis seisus mehed on?
Eks tänane päev ongi selleks, et kõigi täpne seis kindlaks teha ja selleks on meil nii doktorid kui füsioterapeudid kõik olemas, kes tervislikult hindavad. Me teeme treeningutega selgeks jalgpallivormi ja mis seisus palliplatsil keegi on. See on üle hulga aja, kui saime kokku kutsuda kõik minu arvates hetke parimad mängijad ja saame neid mänge proovida sellise tiimiga, kellega me sügisel lahingusse peame minema. Viimane kord mängisime oktoobris sellise koosseisuga - sellest on pea pool aastat möödas ja mängijad on olnud oma klubide juures, kus on võib-olla absoluutselt teised nõudmised. Meil on vaja seda nädalat, et koos jälle asju selgeks rääkida.

Mida kõige rohkem kahes eelolevas kohtumises proovida tahad?
Kindlasti peame jätkama sealt, kus eelmine aasta - et meie kaitse peaks ja meie standardolukorrad kaitses oleksid kontrolli all. Tahame nende mängudega proovida veel mõningaid mängijaid teatud positsioonidel, kuidas nad hakkama saavad ja kas nad on sügisel meile võimaluseks lülituda kasvõi põhikoosseisu.

Teiseks meil on vaja oma rünnakut natuke tugevdada mingil määral positsiooniliselt, võib-olla mängu ülesehitust natuke muuta, et oleksime efektiivsemad eespool ja tekitaksime rohkem väravavõimalusi ja oleksime ka vastasele ohtlikumad sellega, et me võiksime mängida erinevaid stiile - see on kindlasti nende kahe mängu eesmärk. Tahame üht-teist uut proovida ja siit näeb, kas see toimib või tekib tänu sellele meil probleeme. Need on põhieesmärgid.

REKLAAM

Kui sügise poole vaadata, siis kas võib öelda, et väravate leidmine on meie jaoks kõige suurem probleem siiamaani?
Loomulikult tahaks, et neid momente ja väravaid tuleks veel rohkem, aga kui võtame eelmise aasta mängud ja väravad, siis lõime 20 väravat, kui ma ei eksi. Ma ei usu, et see Eesti kohta vähe on. See on väga korralik väravate arv ja need mängud, kus olime favoriidid, lõime tegelikult päris palju väravaid. Ei tahaks olla nii ülbe ka ja öelda, et lõime vähe. Arvan, et Gibraltariga 4:0 ja 6:0 on meile väga head, et suutsime ka neid momente realiseerida ja tekitada. Loomulikult tugevamate vastastega jäi meil momente väheks ja see ongi see, mida üritame nüüd parandada ja leida neid võimalusi, et oleksime ohtlikumad ka Kreeka, Ungari ja Soome vastu.

Ütlesid, et tahad katsetada taktikalisi asju sügiseks kui ka proovida uusi mehi. Kuivõrd on kaks mängu, siis kas ühes mängus paned nii-öelda täie koosseisuga ja teises annad võib-olla rohkem võimalusi ja otsid?
See on alati keeruline, kuna tahad mitut asja koos proovida ja lõpuks veel tulemust ka. Alati iga proovimisega on risk, et asjad ei toimi. Kuna saame nii harva kokku, siis peame proovima kõiki neid asju iga mäng korraga teha, sest aega väga palju ei ole anda, et üks mäng proovime ainult tulemust ja teine mäng mingit mängustiili. Arvan, et mõlemas mängus saame uusi mängijaid katsetada kui ka mingil määral uut stiili.

Lendate praegu Kiievisse laagrisse. Kuidas selleni jõudsite?
Kuna soovisime, et meie mängud oleksid nädala lõpus - laupäeval ja teine siis teisipäeval -,  et saaksime terve nädala treenida, kui koondis esmaspäeval koguneb, siis teadsime seda, et Eestis on sellisel ajal väga riskantne mingit laagrit teha. Oleme sellega korra juba alt läinud - pidime hallis treenima ja see ei toonud väga head tulemust.

Seega oli idee liikuda kohe mängupaika, aga kuna Armeenia ei suutnud meile garanteerida treeningväljakuid, muruväljakuid just, siis pidime leidma mingi alternatiivi. See hetk, kui asju organiseerisime, tundus Ukraina väga hea variant, sest tegelikult tavapäraselt on see kliima suhteliselt sarnane mõlemas kohas. Aga nagu näete, siis praegu see nii ei ole (Ukrainas on miinuskraadid, Armeenias kuni paarkümmend kraadi sooja - K. E.).

Meie teada on meil isegi selle miinuskraadiga treeninguteks muruväljakud seal ikkagi olemas. Ukraina jalgpalliliidu baasi me seal kasutada saame ehk suudame vähemalt samal pinnasel treenida ja see on kindlasti mängijatele, kes tulevast Euroopast ja kellel hooajad käivad, ülioluline, et seda hüppamist ühelt pinnaselt teisele ei toimu ja saame rahulikult oma asju treenida.

Kui palju sa praegu vastastega juba tänaseks tutvunud oled?
Meil on Armeenia ja Gruusia tuttavad. Nende mänge ja mängustiili oleme analüüsinud ja mitte viimastel päevadel, vaid juba varem. Praegu keskendume rohkem oma mängule. Peame siin mängudes saama omale lisavõimalusi sügiseks juurde - nii mängijate kui erinevate mängustiilide poolest. Kui me nüüd väga hakkame keskenduma Henrikh Mkhitarjanile, siis me ei saa oma mängu mängida. Teame, et mõlemal võistkonnal on tehnilised ja kiired mängijad - kodus eriti on nad väga ründavad, eriti Armeenia. Meie kaitseliinile on see hea proovikivi selliste tehniliste ja teravate ründajate vastu, et olla kogu aeg hästi tähelepanelik, aga meie idee on tehniliselt parema võistkonna vastu suruda oma meeskonnamäng peale. Hoida mängurütmi enda käes.

1 kommentaar

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (1)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
OLE OSA SOCCERNETI KOGUKONNAST!
ERILUGU
Proletariaadi messias - Venemaa kauneima vutiklubi lugu
JALGPALLIGALA 2018
Parimad hetked Soccernet.ee telemängude intervjuudest 2018
PÕNEVAT
EILE VÄLJAS
RISTNURK
SÜMBOOLNE KOOSSEIS 2018
Sümboolne koosseis 2018 - suurtel on seltsis üks jokker  (teiste kategooriate võitjad!)
VIIMASED PILDIGALERIID
PREMIUM LIIGA
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Kalju
36
25
11
0
114:32
86
2.
Levadia
36
26
6
4
109:26
84
3.
Flora
36
25
8
3
116:32
83
4.
Trans
36
18
7
11
76:57
61
5.
Paide LM
36
14
9
13
64:74
51
6.
Tammeka
36
14
7
15
56:58
49
7.
Tulevik
36
8
5
23
37:100
29
8.
T. Kalev
36
7
7
22
54:68
28
9.
Kuressaare
36
6
3
27
34:115
21
10.
Vaprus
36
2
7
27
25:123
13