Reim: muidugi oleksin treenerina oma unelmates mingitel hetkedel tahtnud küpsemat mängu (1)

Foto: Kasper Elissaar

Eesti koondis alustas Okeaania turneed 2:0 võiduga Fidži üle. Eestlaste juhendaja Martin Reim tõdes lõpuvile järel, et kindlasti ei olnud tegu ideaalse mänguga, aga tulemusega tuleb kindlasti rahul olla.

"Olin enne mängu mures, sest ei saanud kõige paremini valmistuda – pikk reis ja muud asjaolud. Selle nurga alt olen rõõmus, et tegime nullimängu ja lõime kaks väravat. Paraku oli palju valesööte ja eksimusi, millega rahul ei saa olla. Fidži üllatas oma väga hea organiseeritusega. Eelkõige kaitses," rääkis Reim.

Ta jätkas: "Mängus oli palju häid asju, muidugi oli ka asju, millega ma ei olnud rahul, aga vahetused tulid näiteks sisse päris okeilt. Suutsid meie ründemängu elus hoida. Nüüd on meil aega sellest mängust järeldused ja korrektuurid järgmisteks mängudeks teha."

Kas peatreener nõustub, et täna tehti väljakul nii palju kui vajalik ja nii vähe kui võimalik? "Kui selle nurga alt vaadata, siis on hea meel, sest tean, kui raske võis väljakul mingitel momentidel olla. Eriti esimese poolaja lõpus, kui jalad olid väsinud, tuli väga palju praaki. Kõik vastaste võimalused tulid meie enda rumalatest pallikaotustest. Saan aru vigadest, mis väljakul tehti ja millest need põhjustatud olid. Loomulikult oleksin mingil hetkel treenerina oma unelmates tahtnud küpsemat mängu ja kavalust pallihoidmisel, aga see on see, millega saame nüüd tegeleda. Esimese poolaja lõpus oleks targem olnud vähem liikuda ja rohkem palli liigutada," vastas Reim.

REKLAAM

Debütantide ja noorte osas ta vahetult lõpuvile järel põhjapanevaid hinnanguid veel anda ei soovinud: "Täpselt oskan öelda, kui oleme mängu üle vaadanud. Miller ja Roosnupp tulid väga hästi sisse – tõid pressingujõudu juurde. Sappinen ja Mošnikov olid selleks ajaks päris küpsed. Sören Kaldma tuli keskväljale päris korralikult. Äärekaitsjate vahetused olid ka planeeritud, sest nende töömaht on tavapärasest suurem. Kindlasti oli kõikidel debütantidel asju, mida parandada, aga suur pilt oli korralik."

Kui tänases kohtumises võis kõiki tegureid arvestades isegi mõista, miks aeg-ajalt initsiatiiv vastasele anti, siis kas järgmistes mängudes neljapäeval Vanuatu ja uue nädala pühapäeval Uus-Kaledooniaga sooviks treener seda vältida? "Siinsed mängud ilmselt peavadki olema vahepeal tempokamad ning siis madalamad ja hoidma palli. Peame paremini suutma reguleerida mängutempot," lausus Reim, kuid lisas, et mängijatevaliku osas on tal järgmisteks kohtumisteks ka muud mõtted ja nii ei saa matšidelt üks-ühele kõike edasi kanda.

SEOTUD MÄNGUD
1 kommentaar

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (1)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
ÜLLATUS! Levadiast üle parda heidetud Dõmov maandus Floras
PREMIUM LIIGA
Heinaga ollakse Arsenalis rahul, ka Jürgens sihib välismaale
EUROOPA LIIGAS
EILE VÄLJAS
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
Heina nullimäng aitas Arsenali edasi
EESTLASED VÕÕRSIL
Heina nullimäng aitas Arsenali edasi (0)