Reim veel tööd ei kaota. Pohlak: Saksamaale kaotuse järel oleks treenerit vahetada rumal (Kui vanker lasti kraavi, las tirivad selle välja) (23)

Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak lausus Saksamaalt saadud 0:8 kaotuse järel, et peatreener Martin Reim oma tööd veel ei kaota.

Kuidas sellest paugust üle saada?
Ma eeldasin, et see küsimus tuleb kõige lõpus, kui kõik muud jutud on ära räägitud. Aga ... Kui ma oleksin enne mängu intervjuud andnud, siis tõenäoliselt küsimusele, kuidas mõista Martini avaldust pärast eelmist mängu, et see valiktsükkel on nüüd pigem noorte ja uute mängijate sissemängitamiseks, ja tänast algkoosseisu - kuidas neid kokku panna? Võib-olla nüüd peale mängu saab selle kuidagi kokku panna.

Võib-olla nüüd saab sellele loogilise vastuse, et tegelikult põlvkondade vahetus on pooleli ja kõik ootavad seda ja on oodanud seda. Nüüd see pöörati tagasi ja hästi negatiivse emotsiooni pealt. Isegi hakkasin mõtlema, et äkki oli saatuse sõrm, mis suunas ise neid protsesse. Ma ei tea, kas me üldse nii vana koosseisuga oleme kunagi mänginud. Seitse mängijat algkoosseisus olid 30 või vanemad ... See on vastus. Kõikide küsimuste käigus oleks lihtsam selleni jõuda olnud, aga sellest saabki selliselt üle, et järgmine põlvkond peab olema selline, kes asja selle koha pealt välja tirib.

Kas olukorras, kus mängijatel ei ole väljakul tahtejõudu, vastutavad rohkem mängijad või peatreener?
Tahtejõu puudusest oli enne mängu võib-olla isegi liiga palju juttu. Pigem tänase mängu kontekstis meeskond sattus väljakule äärmiselt staatilises seisundis. Meeskonnas ei olnud absoluutselt mitte mingit dünaamikat esimesest minutist peale. See tekitas mulje, et nii mängijate kui treeneri tasandil mõeldi üle. See oli täpselt nagu maketi peal. Sakslased mängisidki nagu maketi peal olevate nuppude vastu.

REKLAAM

Arvan, et kui võtta selline vastane nagu Saksamaa, siis on väga lihtne öelda, et tahtejõudu ei olnud. Tahtejõu pealt seda mängu ei mängi. Eriti kui tuled väljakule nii staatiliselt. Selle mängu kontekstis oli ülemõtlemine. Meeskond oli väljakul täiesti nagu nupud tahvli peal. Seda ma sellise nurga alt kokku ei paneks. Kui hakata mõtlema, kes peaks selle eest vastutama, et see nii oli - kas treenerid või mängijad - , siis mõlematpidi ülemõtlemine. Fakt on ka see, et kuigi tasemevahe oli selge ja etteteada ja kuigi Saksamaa mängis väga näljaselt ja hästi lõpuni välja, siis ikkagi sellise tulemuseni poleks see pidanud minema. Ühelt poolt tulemus tulemuseks, aga me peaaegu üldse ei mänginud. See oli kõige hullem osa selles.

Kas Martin Reim jätkab koondise peatreenerina?
Arvan, et see oleks väga rumal, kui hakata seda küsimust tõstatama nii lühikese valiktsükli alguses ja peale Saksamaa mängu ja tegelikult oludes, kus kõigile on selge, ka treeneritele, et nad viivad selles tsüklis ikkagi läbi põlvkondade vahetust. Saksamaale kaotuse järel, ükskõik kui suur see ei ole, on nii või teisiti treenerit vahetama hakata rumal.

Kas sa näed, et Martin suudab niisuguses olukorras meeskonda veel piisavalt motiveerida?
Ma ei tea, kas seda meeskonda suudab. Aga nagu enne viitasin, siis see oligi äkki intiutiivselt nii ... Tribüüni pealt küsiti ka, kas teadlikult korraldati ühele põlvkonnale lahkumismäng. Poolvägisi. Järgmine põlvkond tuleb tal mängima panna. Tallinnas kolm päeva tagasi, kus mind ennast küll ei olnud, ei mängitud ju halvasti, kuigi tulemus oli sitt, eks.

Kes on need mängijad, kellele võis see sellest põlvkonnast olla lahkumismäng?
See ei ole minu intervjuu teema võtta nimekiri ette ja hakata nimesid maha tõmbama. Veelkord: treenerid vastutavad, treenerid töötavad, treenerid võtavad vastu otsuseid. Kahtlemata me istume aeg-ajalt ja räägime mingitest asjadest ning kuulame, mida treenerid räägivad ja teeme sellest oma järeldusi.

Kas sa saad kinnitada, et jalgpalliliidu usaldus Martin Reimile on praegu täielik?
Kui meil on aastane valiktsükkel, mis lõpeb novembrikuus, kui meil on treeneriga leping selle perioodi lõpuni, me oleme mänginud Saksamaal Saksamaaga, kes on praegu Euroopa tippsats, siis selle pealt selliseid emotsionaalseid otsuseid tegema hakata on väär. Lisaks ärge unustage seda, et selles tsüklis jätkub treeneri töö veel kolm kuud: september, oktoober, november. Ma võin olla ükskõik kui pettunud, vihane või sitalt ennast tunda, aga selliseid otsuseid ei ole mõtet teha. Meil on olnud hästi keeruline periood. Erinevatel väga lihtsatel põhjustel oli meil mängijate valikus päris tõsine auk ja need treenerid on selle augu üle elanud. Ma arvan, et kui see vanker on kraavi lastud praegu, siis las nad tirivad selle ise teele tagasi.

Mille poolest Martini ja tema abiliste olukord erineb praegu näiteks Magnus Pehrssoni olukorrast?
Oi, selles mõttes ikkagi väga oluliselt, et Magnusel ei olnud meeskonna sees absoluutselt tuge. Või noh: osa meeskond toetas teda ja osa meeskonnast ei toetanud üldse. Selles olukorras ei olnud just sel põhjusel võimalik edasi minna. Tol korral oli see ka üheks põhjuseks, miks tulemused perse läksid.

Reimi puhul on see toetus meeskonna sees olemas?
Jaa, jaa! Kindlasti. Käisin praegu ka garderoobist läbi ja nägin, mis nägudega mehed olid. See on nii. Meil on praegu need mängitavad tsüklid nii lühikesed - vanasti mängiti valiktsüklit kaks aastat ja siis oli treenerivahetuse loogikaid lihtsam leida. Praegu, kui jätame suve vahelt ära, on jäänud kolm kuud. Parem on lasta see vanker kraavist välja tirida, kui hakata tegema emotsionaalseid liigutusi. 

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Tüüpiline   •  
Tüüpiline
Aivo Pohlad   •  
Kurat lööge see Reim sealt peatreeneri kohalt ära. Ajab lolli iba ja tulemusi vabsee pole. Treeneriks võiks hakata mõni mees, kes jalgpallist midagi ka jagab ja oskab koondise ühtselr mängima panna.
MG   •  
Nojah, muud ei saanud Pohlak ju praegu rääkida. Pigem aga hakatakse palavikuliselt uut peatreenerit otsima. Mis ei ole kerge. Aga pigem mängime järgmise mängu uue peatreeneriga.
JK   •  
Probleem on suurem kui pelgalt peatreener. Võib vist julgelt öelda, et Reim mängib ajaloo siteima koondisega. Miks, neid põhjuselt tuleb otsida tõenäoliselt mujalt. Reim ei juhi Eesti jalgpalli, Reim tegeleb tagajärgedega.
Joss   •  
Aitäh Reim tehtud panustatud töö eest, aga aeg on muutusteks. Ilmselgelt ei ole kõik tema süü, lihtsalt mehed ei ole tema all kohe üldse hästi häälestatud, vajame värskust.
Keel ja kasvatus   •  
Perse ja sitasti!
Mis   •  
Esiteks, Reim peaks olema ise mees ja võtma vastutuse. Nii teevad inimesed, kellel on mingi eneseaustus ja väärikus. See, et koondises on kehvad mehed, pole mingi üllatus - see on nii alati olnud. Mängupilt pole nii kehv aga olnud väga ammu. Ja mitte ainult Reim, vaid ka Kivisild tuleks minema saata, see mees on tilpnenud seal abitreeneri kohal kes teab mis ajast - see on nagu mingi lisatingimus igale uuele peatreenerile. See mees on mäda ja ei jaga midagi.

Ja kõige lõpuks, enam pole võimalik peita seda fakti, et meil on noorte treenerite tase niivõrd kehva, et ei tule peale mängijaid. Lõpetage ära see "meil on ainult 1,3m inimest" - vaadake kuradi Islandi. Siin on juba küsimus kogu süsteemis, mille on karvik üles ehitanud ja see süsteem logiseb iga nurga alt.
Jama   •  
Pohlakust endast peab alustama.Aga tema läheb vist sellelet kohalt ainult jalad ees.
Ken   •  
Pahlak astu tagasi, näita eeskuju!
mis ja kus   •  
Nõus @mis, ka mina ei saa aru, et mis on see müstiline jõud, mis hoiab Kivisilda iga jumala peatreeneri puhul koondise juures. Täielik teflonmees. Täiesti nõus, et koondise juhtimises tuleks teha suurpuhastus ja Kivisild on üks neist, kes peaks endale uue väljakutse leidama.
Zephyr   •  
Hakkaks nüüd rohujuure tasandilt jalgpalli ehitama.
Kus on need kogu aeg lubatud sisehallis?
Miks pole veel Pärnus seda? Kemplete mingi Mai tänava kortermaja taguse krundi pärast. Unustage see! Kohti on VEEL praegu saada. Varsti ehk mitte. Ärge olge pikaldased, uimased!
Muidu oleme kui Eesti SUUSATAJAD!
crumb   •  
Reim maha! Ta ei suuda panna mehi võitlema. Pool koondist ka välja. Nad ei kavatsenudki võidelda. Endal on ajalooline võimalus mängida Saksamaa vastu.
Pohlak   •  
Tarmo Rüütli näitab asjad ette.
Kartul   •  
Minu arvamus:
1. Paljud on rääkinud, et Reim ei suuda meeskonda motiveerida, kuid kas mängijad ise ei peaks piisavalt motiveeritud olema? Nad oleks saanud tervele maailmale näidata, et suudavad mängida selliste tippude vastu, mis tõenäoliselt oleks korralikult ka nende turuväärtust tõstnud, aga kahjuks seda ei juhtunud.
2. Ma pole kindel kas Reimi lahti laskmine oleks kõige parem otsus hetkel. Muidugi enamus fänne tahab koheselt tulemusi ja nad ei mõtle pika perspektiivi peale (kuigi tõesti seda EJL/koondise eesotsas näha pole). Kui treenereid vahetatakse, siis tavaliselt esimesed 3-4 mängu tulevad head tulemused (e.g. Ole Unitedis) mängitavate vastaste vastu. Kuigi peatreener väga suurt rolli tiimi edus ei mänge, suudaks näiteks mõni korralik Lääne-Euroopa treener rohkem teadmisi koondise juurde tuua.
3. Isiklikult arvan, et kõige suurem probleem on ikkagi Premium Liiga. Vaja oleks rohkem kvaliteetseid välismängijaid, mis paneks eestlasi rohkem pingutama algkoosseisu pääsemise nimel. Praegu on paljudel noortel mänguaeg kindlustatud + saavad põhimõtteliselt palka liidult, nii et nende elu on tehtud väga mugavaks. Mul on selline tunne nagu paljud talendikad noormängijad jõuavad platooni Meistriliigas mängides ja nende areng jääb toppama, sest ei saa piisavalr kiirelt välismaale ja liiga tase on mis ta on, suurt pilti vaadates.
123   •  
Reim on tavaline jah-mees, kes sobib Pohlaku juhitud liitu, mille ideed on iganenud. Mees ei heida midagi ette ja tiksub oma soojal kohal, mis on suhteliselt turvaline. Rahvusvahelise kogemuseta kaotaja.
J R   •  
Üldiselt ma paljude aivari arvamustega ei nõustu. Aga sellega peab nõustuma, et põlvkondade vahetus (loe noorte Floorakate täiskasvanute koondisesse edutamine), tuleb Reimil lõpuni viia.
Kui me tooksime praegu välistreeneri, kasutaks see vanasid "peerusid" edasi. ;)
.... ja ikkagi

kuidagi liiga seisev on see vesi seal jalkaliidus. Kuidas see noor Pohlak Flora treenereid vahetades ütleski- "seisev vesi läheb sogaseks".
Ainult voolav vesi on selge ja värske.
Äkki peaks alaliit kõigepealt vaatama peeglisse ning endalt küsima - miks me ei arene?
Raudam   •  
Tavaliselt kaotab ju treener, aga hetkel oleks kõige mõislikum, kui hr Karvane võtab südame rindu ja tunnistab " ei ole suutnud ma 20 a eesti jalgpalli arendada ega meie treeneritele piisvalt pakkuda, kes oskaks kasvatada tnp mõistes tippjalgpallureid", seepärast astun ma esimesena tagasi, et saaks tulla uus koolkond eesti jalgpalli uueks looma.
Eesti politsei   •  
No joodikud sõitsid kraavi. Ennatlik oleks nad pokri panna, auto on veel poolterve. Las sõidavad nüüd kraavist välja ka.
Ja lgu   •  
Mõtlesin, mida naljakat siia kommenteerida, kuid siis lugesin ära sellele eelneva kommentaari ning see võttis sõnad suust - sisuliselt Pohlak seda sama ju väitiski...
viki   •  
Õppetund oleks, kui see kogu krempel Saksamaalt jala koju tagasi tuleks.
reim   •  
Häbi !
njaa   •  
pohlaku analoogiat edasi arendades... aga kuidas suhtuda sellesse, kui voorimehele ehk peatreenerile antakse majandada täiesti vigane vanker, mis kisub ka kõige parema tahtmise puhul kraavi? võib ju vahetada ühe logiseva ratta teise vastu, aga see teinegi tuleb juba vabrikust lopergusena...kas on ikka täiesti adekvaatne öelda, et ise vaatate mehed, kuidas välja ukerdate?

lihtsustatult võib öelda, et mängu tulemuse eest vastutavad mängijad, tsükli tulemuse eest treener, eesti jalgpalli (taand-) arengu eest alaliit. kusjuures eestis on veel olukord, kus üks juhtimine on kestnud sisuliselt kogu vaba eesti aja, seega on ka vastutus täiesti ühene.

oleme jõudnud sellisesse kohta, kus mõtlen täiesti reaalselt, et antud juhtimise jätkudes ma oma eluajal normaalset eesti vutti ei pruugigi näha. päris kurb mõte. miks me laseme ühel despoodil vägistada seda ilusat mängu?
gh   •  
"Suur aitäh Tarmole selle 6 aasta eest. Lisaks kõigi aegade edukaimale valiksarjale ja ilusatele maavõistlustele tugevate vastastega andis see aeg meile olulise teadmise Eesti mängukontseptsiooni osas. Tarmo poolt juurutatud palli valdav mängustiil on jõudnud meie noortekoondiste filosoofiasse ja kindlasti jätkab selliselt ka meeste koondis. Otsustasime Tarmot tunnustada alaliidu kõrgeima autasu ehk kuldmärgiga, mille anname talle üle sel pühapäeval toimuval Jalgpalligalal," lausus Aivar Pohlak.

"Ma arvan, et on õiglane selle keerulise protsessi mehaanikat tutvustada. Analüüs treeneri saatuse üle alates 2014. aastast oli väga-väga keeruline. Esimene etapp oli augustikuus, kui kohtusime Lätiga. Jalgpalliliit arutas väga pikalt, kas Rüütliga lepingut põhimõtteliselt pikendada või ei. Toona oli sõnum, et kui leiame treeneri, kes viib meid sealt edasi, kuhu Tarmo on jõudnud, siis sellise treeneri me meeleldi palkaks. Kui aga sellist ei leia, siis jätkab Tarmo."

Pohlaku sõnul oli Rüütli miinuseks analüütiline pool. "Iga treeneriga kaasnevad plussid ja miinused, aga siit koorubki välja, et uuelt treenerilt ootame analüütilist poolt. Ootame ka palli valdava mängustiili jätkamist. Samuti väikeriigi jaoks üliolulist standardolukordade paremat ärakasutamist, nii kaitses kui rünnakul ja eriti kui sul on kasutada selline mees nagu Konstantin Vassiljev."

Alaliidu presidendi sõnul arvestatakse mingil määral ka mängijate arvamusega, kuid otsuse võtab vastu siiski liidu juhatus. "Treeneri palkamine on ilmselgelt jalgpalliliidu juhatuse pädevus - me ei pääse sellest üle ega ümber. Meie oleme selleks valitud ja me peame ka vastutama. On aga normaalne, et me suhtleme sel teemal ka mängijatega - mida me oleme ka teinud - ja arutame neid protsesse omavahel ja teeme otsuse."
________________________________________

paistab, et alaliit on teinud siiski valed käigud ja hilisemad aastad on rüütli head küljed suuresti maha pestnud. mängime 5 kaitsja, 3 kaitsva pooliku, vassiljevi ja üksiku ründajaga.

Sisene
MM TOOB UUED MURED
Sel aastal tuleb suvi turul teisiti - või kas ikka tuleb? Katari MM sunnib mängijaid vastama uutele küsimustele
SERBLASE TULEVIK
Ott Järvela | Kas Marko Savic saab võimaluse vigade paranduseks?
VUTIJUTUD
Pikk ette (ja ise järele) | Levadia naudib terve Eesti jalgpalli toetust, aga kannab ka kohustust ja vastutust
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
16
14
2
0
42:8
44
2.
Tallinna FCI Levadia
17
14
2
1
41:7
44
3.
Nõmme Kalju FC
16
10
3
3
28:14
33
4.
Paide Linnameeskond
17
9
2
6
41:18
29
5.
FC Kuressaare
17
7
3
7
20:23
24
6.
Tartu JK Tammeka
17
4
2
11
16:36
14
7.
JK Narva Trans
15
4
1
10
16:27
13
8.
JK Tallinna Kalev
17
3
3
11
15:46
12
9.
Tallinna JK Legion
16
3
5
8
18:30
10
10.
Pärnu JK Vaprus
16
2
1
13
16:44
7