Rekordiline kodurüüstaja Welbeck Unitedit suurt ei häirinud (0)

Mason Greenwood. Foto: Scanpix / Clive Brunskill / POOL

Inglismaa kõrgliigas teenis raskustega kolm punkti Manchester United, kes kasvatas tabelis sellega edu kolmandal kohal asuva Leicester City ees ja turvas enda teist positsiooni.

Unitedil ei kulgenud kodusel Old Traffordil asjad Brightoni & Hove Albioni vastu just ülemäära lihtsalt. Juba kolmeteistkümnendal minutil kollitas neid 42 korda Inglismaa koondist esindanud Danny Welbeck, kes on juhtumisi ka Unitedi enda kasvandik. Ühtlasi sai täna 50. liigaväravaga maha saanud Welbeckist esimene endine Unitedi mängija, kes pärast klubist lahkumist nende võrku kolm palli saatnud. Esimesed kaks lõi Welbeck aastate eest Arsenali värvides.

Teine poolaeg kuulus aga selgelt Unitedile, kui pealelöögid olid koguni 12:0 neile. Jõuga saadi ka oma tahtmine, kui väravavõrgu leidsid üles nii Marcus Rashford kui Mason Greenwood.

Nüüd peaks olema Unitedi jaoks teine tabelirida üsna turvaline, sest Leicesterit edestatakse nelja punktiga. Veelgi kindlam on nende positsioon esinelikus ehk Meistrite liiga kohtadel, sest viiendal kohal asuv Tottenham kaotab Unitedile 11 punktiga.

Aston Villa - Fulham 3:1 (0:0)