Rennes tõusis Euroopa liigasse, Nantes säilitas emotsionaalse võiduga koha kõrgliigas (0)

Rennes mängib järgmisel hooajal Euroopa liigas. Foto: Scanpix / Loic Venance / AFP

Rennes alistas Prantsusmaa kõrgliiga viimases voorus 2:1 Bresti ning tõusis uueks hooajaks Euroopa liigasse, sest selles kohas kinni olnud Lille mängis 1:1 viiki Toryesiga.

Prantsusmaa liiga viimase vooru eel oli tšempion juba selge - PSG võitis oma ajaloo 11. tiitli. Samas koht Euroopa liigas oli lahtine. Vooru eel ühe punktiga Rennes'i edestanud Lille oli neljandas kohas kinni, ent kõik muutus viimases mängus.

Rennes haaras Bresti vastu eduseisu juba 13. minutil Benjamin Bourigeaud, kui paigutas palli trahvikasti joonelt võrku. Ent Rennes'i seis võttis pisut kehvema pöörde 36. minutil, mil Haris Belkebla viigistas penaltist. Rennes ja Brest olid minemas vaheajale viigiseisult, ent 45+3. minutil taastas Rennes'i eduseisu penaltist Bourigeaud. Lille ja Toryes läksid vaheajale väravateta viigiseisult.

Teisel poolajal, täpsemalt 52. minutil viis Bafode Diakite Lille'i 1:0 juhtima. See tähendas, et Lille oli teel Euroopa liigasse, Rennes Konverentsiliigasse. Aga 72. minutil lendas Rennes'i päästeinglina kohale Troyesi ääreründaja Rony Lopes, kes viigitas matši Lille'i vastu. See tähendas, et Rennes oli pääsemas Euroopa liigasse. 20 minutit läks mööda ning pilt oli selge - Rennes mängib uuel hooajal eurosrajde teisel astmel, Lille Konverentsiliigas.

Samal ajal alistas Nantes 1:0 Angersi. Kohtumise ainuvärava lõi 16. minutil Ignatuis Ganago. Ludovic Blas leidis ta sööduga üles, misjärel Kameruni ründaja skooris. Võit tähendas Natsei jaoks tõsiasja, et nad jäid Prantsusmaa kõrgliigasse püsima. Pärast lõpuvilet jooksid kollasärkide toetajad platsile, atmosfäär oli pöörane.

Viimane meeskond, kes pääses Meistrite liigasse ehk lõpetas liigas kolmanda kohaga oli Marseille Olympique. Meistriks tuli PSG, teisel kohal lõpetas Lens, kes pääses viimati Meistrite liigasse 2002. aastal.

Brest - Rennes 1:2 (1:2)