Ribery duubel päästis vigastuste küüsis Bayerni (0)

Saksamaa kõrgliiga 17. voorus alistas tiitlikaitsja Müncheni Bayern võõrsil 3:0 Frankfurdi Eintrachti. Lähikonkurendil RB Leipzigil oli Bremeni Werderiga rohkem tegemist.

Bayerni hooaeg on Niko Kovaci käe all konarlikult kulgenud ja tabeliliidrist Dortmundi Borussiast jäädi enne tänast mängu üheksa punktiga maha. Omajagu muresid oli ka nüüd koosseisuga, sest erinevate vigastuste tõttu ei saanud kaasa teha järgnevad mängumehed: James Rodriguez, Corentin Tolisso, Arjen Robben, Leon Goretzka, Serge Gnabry ja Mats Hummels.

Kovaci endine koduklubi Frankfurt suutis veidi üle poole tunni vastu pidada, enne kui Robert Lewandowski söödust 35-aastane vanameister Franck Ribery seisuks 1:0 tegi. Järgmist tabamust tuli oodata 79. minutini, mil seinasööduga mängis Joshua Kimmich Ribery löögile ja pall oli taas võrgus. Lõppskoori vormistas brasiillasest paremkaitsja Rafinha.

RB Leipzig läks Bremeni Werderi vastu mängu 2:0 juhtima, kuid 77. minutiks oli seis 2:2 viigis. Portugallasest ääreründaja Bruma abiga löödi siiski normaalaja lõpus vajalik võiduvärav ära.

Ülejäänud mängudes said võidurõõmu maitsta veel Leverkuseni Bayer, Schalke, Freiburg ja Düsseldorfi Fortuna.

Frankurdi Eintracht - Müncheni Bayern 0:3 (0:1)