Rogic KTM-reeglist: iga alaliit ja riik proovivad oma noormängijate arengut kaitsta (8)

Aleksandar Rogic. Foto: Brit Maria Tael

Tänavusest hooajast karmistus Eesti tippliigades klubis treenitud mängija ehk KTM-reegel. Tallinna FCI Levadia serblasest peatreener Aleksandar Rogic ja klubi tegevjuht Sergei Hohlov-Simson kinnitasid, et nende klubil sellega probleeme pole.

KTM on mängija, kes olenemata vanusest, rahvusest ja kodakondsusest on alates hooaja algusest, mil ta sai 12-aastaseks, kuni hooaja lõpuni, mil ta sai 23-aastaseks, mänginud klubi eest või olnud klubisse registreeritud vähemalt kolm hooaega.

Samuti loetakse KTM-iks mängijat, kes on mistahes vanuses olnud klubisse registreeritud ja klubi võistkonda üles antud vähemalt seitse hooaega, mis ei pea olema järjestikused. Mullu pidi Eesti kõrgemates liigades igal võistkonnal selliseid mehi platsil olema vähemalt üks. Tänavu peab mängu alustama vähemalt kaks, aastal 2021 aga kolm.

Soccernet.ee uuris, mida arvavad sellest ambitsioonika suurklubi asjapulgad. FCI Levadia juhendaja Rogic ütles, et temal ei ole sellega vähimatki muret: "Vaadake, ilmselt inimesed, kes neid otsuseid teevad, tegid analüüsi ja mõistisid, et see on hea Eesti jalgpalli jaoks. Üldiselt iga alaliit ja riik proovivad leida lahendusi, et lahendada mõningaid probleeme ja samuti leida variante noormängijate arengu kaitsmiseks. Kui alaliit ja otsustajad leidsid, et see on hea otsus, siis meie, Eesti jalgpallis töötavate inimeste jaoks, on see lihtsalt asi, millega kohanema peame ja mida toetada tuleb."

REKLAAM

"Meil ei ole probleemi KTM-iga. Me ei ole absoluutselt selle vastu ja meil on kõik korras sellega," lisas Levadia tegevjuht Hohlov-Simson, "ei saa nuriseda ja ei saa midagi ette heita jalgpalliliidule."

8 kommentaari

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (8)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
Sõprusest ja reetmisest
MUSTA MÕTISKLUSED
PREMIUM LIIGA
PIKEMALT
EILE VÄLJAS
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID