Ronaldo kasutas Roma kaitseäparduse perfektselt ära (Juventus taas liider!) (0)

Sarnaselt eilsele lõppes ka täna Saapamaa jalgpallipäev kahe tippklubi duelliga. Kui eile ei suutnud (varasem) liigaliider Milano Inter alistada Atalantat, siis täna kasutas oma võimalused suurepäraselt ära (nüüdne) liigaliider Juventus, kes oli üle Romast.

Kui viimasel ajal on klubid omavahelistes mängudes "lasknud" kodutiimidel võita (viimati kaotas võõrustaja 2014. aastal), siis täna kulges mängu algusosa teistmoodi. Juba kolmandal minutil teenisid külalised Torinost karistuslöögi, mis lennutati kasti poole ning kuna vastaste keskkaitsja Chris Smalling hüppas pallist mööda, siis sai Merih Demiral üpriski lihtsalt Juventuse juhtima viia.

Paar minutit hiljem ehitasid Roma mängijad endale ka teise: Pau Lopez andis kehva söödu kaitsja suunas, kuid tegelikult sai palli hoopiski Juventuse pallur. Gianluca Mancini üritas veel midagi päästa ning ta proovis vastase jalgelt palli minema lükata, kuid sealt tuli ainult penalti. Trahvilööki läks lööma Cristiano Ronaldo ja seisuks sai 2:0. Edaspidi kulges matš pigem Roma taktikepi all, kuid kümnest pealelöögist ükski ei läinud sisse.

Poolaja lõpp oli suhteliselt jõuline (kokku kuus kollast) ning kaks mängijat pidid väljakult lausa vigastusega lahkuma. Üheks neist oli avavärava löönud Demiral, kes tegi jalale liiga ning teine oli võõrustajate paremäär Nicolo Zaniolo, kes oli pisut enne vigastust triblanud võimsalt mööda neljast-viiest vastasest.

Viimased 45 minutit kulgesid veelgi selgemalt võõrustajate kontrolli all ning korduvalt jõudsid roomlaste ründajad Wojciech Szczesny värava lähedusse. Esimene tabamus realiseeriti 68. minutil, mil teeniti samuti 11 meetri trahvilöök. Lööma läks nende penaltispetsialist Diego Perotti ning kaotusseis muutus minimaalseks. Lõppkokkuvõttes tabamus siiski Roma punktisaaki ei suurendanud, kuna oma 22 pealelöögist suunatigi vaid üks sisse (võrdluseks sai Juventus kaks väravat viie katsega).

Roma - Juventus 1:2 (0:2)