Menüü
Veebisait

Ronaldo läheb ajalugu tegema, aga õhtu maiuspala on Prantsusmaa ja Saksamaa lahing (0)

EM-finaalturniiri avaringi lõpetab Prantsusmaa ja Saksamaa lahing. Foto: Scanpix / O.Behrendt / imago/Contrast

Eelmisel reedel alanud EM-finaalturniiril on kümme mängu mängitud. Esimese ringi lõpetab surmagrupp, kui Ungari võõrustab Budapestis tiitlikaitsjat Portugali ja Saksamaa Münchenis Prantsusmaad. Jah, kavas on kaks mängu, mitte kolm, aga oleme õnnelikud, sest õhtu algab Cristiano Ronaldoga ning lõppeb Kylian Mbappe ja Manuel Neueriga. 

Cristiano Ronaldo pööras tähelepanu asjaolule, et Ungari mängib koduareenil, aga Portugali eesmärk on turniiri edukalt alustada. "Meeskond on valmis, aga mäng tuleb raske, see toimub ilusal staadionil, kus on palju Ungari fänne. Meie meeskond tahab turniiri hästi alustada, oleme selleks valmistunud," lausus Ronaldo UEFA kodulehele.

Ronaldo võib ajalugu teha, sest kui ta lööb värava, on ta esimene mängija, kes skoorinud viiel erineval EM-il. Lisaks kerkib Ronaldo siis kõigi aegade väravalööjate edetabelis ainuliidriks, möödudes prantslasest Michel Platinist. Praegu on mõlemad mängijad löönud EM-il üheksa väravat. Väljakule astudes on Ronaldo esimene mängija, kes mänginud viiel erineval EM-il.

"Tunnen ennast hästi ja olen korduvalt öelnud, et rekordid on selleks, et neid ületada. Loodan, et minust saab esimene mängija, kes on viiel erineval EM-il värava löönud. Kui see ei juhtu Ungari vastu, siis see võib juhtuda järgmises mängus. Kõige tähtsam on see, et meeskond alustaks turniiri hästi ja saaks võidu. Seejärel rekordid," kommenteeris Ronaldo, lisades, et eelmise turniiriga võrreldes on meeskond palju muutunud, aga endiselt võidujanuline.

REKLAAM

Kuigi ungarlased sattusid surmagruppi, siis neid ei saa alahinnata, sest neil on käsil 11-mänguline kaotuseta seeria, kuhu mahub seitse võitu ja neli viiki. Tõsi, nad ei ole viimasel ajal Portugali, Prantsusmaa ja Saksamaa klassiga meeskondade vastu mänginud. Ungari ja Portugal on omavahel kohtunud 13 korda - ungarlased on neli mängu viigistanud ja üheksa kaotanud.

Ungari peatreener Marco Rossi lausus, et meeskond unistab suurelt, sest see pole keelatud. "Teeme kõik selleks, et endast maksimum välja pigistada. Teame, kelle vastu mängime ja hoiame jalad maa peal, aga loomulikult tahame oma unistused täita. Unistamine on tasuta, seega unistame. Oleme oma unistustest meeskonnas rääkinud ja tahame selle nimel elada."

Kris Ilves: "Portugali peatreener Fernando Santos ütles finaalturniiri eel, et kui tiitlikaitsja jääb alagruppi pidama, siis see on ebaõnnestumine. See ongi ebaõnnestumine. Kui alagrupi autsaideri vastu punkte kaotatakse, siis see võib isegi juhtuda, aga arvan, et Portugal ei koperda. Ma pean Portugali kogu turniiri soosikuks number kaks, esimene on mõistagi Prantsusmaa. Ennustan, et Ungari võitleb hästi, aga Portugal lööb kolm väravat."

Coolbeti koefitsiendid:

Ungari võit - 8,05
Viik - 4,39
Portugali võit - 1,48

Prantsusmaa ründaja Karim Benzema. Foto: Scanpix / Franck Fife / AFP

Kui Prantsusmaa ja Saksamaa Münchenis väljakule astuvad, oleme juba Itaaliat, Belgiat, Hollandit, Inglismaad, Hispaaniat ja Portugali näinud. Kes mängis paremini, kes halvemini, aga avamängus näidatud mängupilt võib kogu turniiri mõjutada. Ja nii Prantsusmaa kui Saksamaa vajab õnnestumist, isegi kui õnnestumine tähendab viiki. Favoriidikoorem on aga Prantsusmaal.

"See on suur mäng, millega turniiri alustada," sõnas Prantsusmaa peatreener Didier Deschamps alustuseks. "See on suur mäng nii meile kui sakslastele, sest oleme Euroopa jalgpalli suurriigid. Eesmärk on efektiivne olla mõlemas karistusalas, sest just seal mäng otsustatakse."

Prantsusmaa särgis naaseb suurturniirile Karim Benzema, kes kõrvaldati koondisest 2015. aastal, sattudes seksiskandaali. Benzema ei osalenud 2016. aasta EM-il ega 2018. aasta MM-il, aga nüüd on ründaja tagasi, et Prantsusmaa 21-aastase pausi järel Euroopa meistriks aidata.

"Kõik on hästi läinud. Teadsin juba päris palju mängijaid ja tundsin kõiki töötajaid koondises. Ma olen uute mängijatega tuttavaks saanud, aga kõige olulisem on see, et väljakul kõik klapib," sõnas Benzema, kes on enda sõnul tohutult muutunud. "Ma olen nii füüsiliselt kui vaimselt muutunud. Olen täiesti erinev mängija - suure enesekindluse ja suure sooviga anda endast väljakul parim."

Joachim Löw alustab Saksamaa eesotsas oma viimast suurturniiri, sest annab EM-i järel ohjad üle Hansi Flickile. "Meeskonnas on positiivne atmosfäär ja kõik on ootusärevil," märkis Löw. "Ma olen rahulik ja arvan, et oleme viimase 14 päeva jooksul teinud seda, mida oleme tahtnud teha. Oluline on Prantsusmaa vastu mängida nii, nagu oleme viimase paari nädala jooksul [treeningutel ja kontrollmängudes] mänginud. Prantsusmaa on tippmeeskond."

Kris Ilves: "Üpris keeruline on ennustada, mida toob kahe Euroopa tippkoondise omavaheline mäng. See võib minna emmale-kummale poole, aga võib jääda ka viiki. See võib tulla vinge andmine, aga võib tulla ka igav lükkamine. Pigem arvan, et tuleb sündmusterohke mäng, kuid millegipärast ei usu, et Saksamaa suudab Prantsusmaa üle mängida. Ei usu, et Saksamaal on see sära, mis Prantsusmaal on olemas. Ennustan, et mõlemad meeskonnad skoorivad.

Coolbeti koefitsiendid:

Prantsusmaa võit - 2,65
Viik - 3,19
Saksamaa võit - 2,96

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti