Ronaldo lõi kübara, kuid võitu ei suutnud Portugalile tuua (4)

MM-i alagrupivooru üks tugevamaid mänge lõppes viigiga, mis jätab B-alagrupi liidriks järgmise vooruni Iraani.

Viimase kahe EM-i võitjameeskondade vaheline heitlus nägi juba neljandal minutil penaltit, mille Cristiano Ronaldo külmavereliselt paremasse nurka lõi. Hispaanlastele see aga ei meeldinud ning kohe tekitati hea võimalus, kuid David Silva ei suutnud palli madalal hoida.

Oli näha, et paar päeva tagasi peatreenerit vahetanud La Roja meeskond proovis tiki-takaga palli väravasse saada. Portugallased püsisid aga kaitses kindlalt eesotsas Pepega. Portugalil tekkis vahepeal väga hea võimalus kontrast, kuid Goncalo Guedes ei suutnud eduseisu duubeldada.

Kahekümnendal minutil said hispaanlased oma kätte. Kunagine brasiilane Diego Costa võttis pisut jõuliselt Pepe maha, peale mida ta sai palli, triblas värava poole ning lõi alumisse vasakusse nurka - seis 1:1. Kohe järgmisel rünnakul lõi Isco väga kauni löögi latti, mille järgselt see maha ja jälle õhku põrkas. Hispaanlased juba juubeldasid, kuid peakohtunik Gianluca Rocchi näitas kella peale ning väravat polnud.

Edaspidi jätkus mäng nagu enne Costa väravat. 34. minutil proovis ka Andres Iniesta peale lüüa, mis veeres paari millimeetriga postist mööda. Kuid siiski oli Ronaldo see, kes minut enne poolaega lõi oma teise tabamuse. Väravas peab ta ikkagi tänama David De Gead, kes tema lööki väga viletsalt tõrjus ning väravasse lasi.

Teine pooleg algas rahulikumalt - taaskord söötsid hispaanlased oma vahel palli ning üritasid seda väravasse saada. 54. minutil tuli see lõpuks peale kaunist karistuslööki ära. Iniesta tsenderdas palli kasti, kust peale Busquetsi jätku Costa palli sisse lõi. Sellega Hispaania polnud lõpetanud. Paar minutit hiljem tegi Nacho oma penaltivea heaks, lüües penaltikasti piiri pealt palli otse õhust vasaku posti pihta, kust see sisse veeres.

Mängu lõppfaasis tekkis mõlemal meeskonnal veel häid võimalusi - eriti hea tekkis Ronaldol, kui ta oli võitmas võidujooksu pallini, kuid viimasel momendil ohverdas end Gerard Pique ning lõi palli jalaga eemale. Kuid kübar ei jäänud tulemata. 88. minutil teenis Portugal karistuslöögi, mille Ronaldo ilusti väravasse keerutas.

Väravaterohke viik jätab B-alagrupi esikoha heitluse tasavägiseks, kuna nüüd, kui Iraan või Maroko just imet ei tee, sõltub kõik väravatevahest.

Portugal - Hispaania 3:3 (2:1)