Rooney jälgedes käinud norrakas: elu vägevaim õhtu! (0)

Meistrite liiga avaõhtu peakangelaseks kerkis Salzburgi 19-aastane ründaja Erling Braut Haaland, kes virutas Genkile 6:2 võidus kolm väravat.

Esimese poolajaga kübaratriki vormistanud norrakast sai kaheksas mees, kes seda Meistrite liiga debüüdil suutnud ja ühtlasi esimene teismeline pärast Wayne Rooneyt aastal 2004, kes löönud debüüdil rohkem kui ühe värava. Nooremana on kübarani jõudnud vaid Rooney ja Real Madridi legend Raul.

"See on mu elu kõige hullumeelsem õhtu!" kuulutas Haaland pärast mängu uefa.com-ile. "Fännid täna, püha jumal. Kohe, kui väljakule astusin, tekkis kananahk. Mu keha tunneb seda endiselt. Me kõik nägime eelmise aastal Ajaxit - oleks tore olla uus Ajax. Kõik on võimalik."

Haalandi puhul ei tulnud kübaratrikk päris pauguna luuavarrest, sest Austrias on ta kaheksa mänguga löönud juba 14 väravat. Suurde meediapilti pääses ründaja esmakordselt mais, kui lõi U20 MM-il Hondurasele 12:0 võidus üheksa väravat.