Saag meenutas elu Fääri saartel - U15 karikafinaalist Besiktaseni (hetkeseisuga jätkub karjäär Viljandis!) (0)

Foto: Brit Maria Tael

Eelmisel aastal Fääri saarte klubi Torshavni B36 esindanud Kaimar Saag on tagasi kodulinnas Viljandis ja hetkeseisuga alustab seal ka hooaega.

Päris Viljandi Tuleviku mängijaks on Saagi siiski veel veidi ennatlik kutsuda. Peatreener Sander Post on temaga küll läbirääkimistes olnud, aga samal ajal vaatab endine koondislane ka piiri taha. 

"Viljandi on alati olnud minu kodulinn ja seis on nagu igal aastal ehk lepingut ei ole ning Tulevik aitab mul vormi hoida. Kui välismaalt pakkumist ei tule, siis hetkeseisuga on minu tulevik Viljandis," lajatas Saag kalambuurse lause. Välismaa pakkumistest ta suurt juttu ei teinud. "Kõik on pinnapealne, hetkeseisuga on vaikus."

Kui ka muidu on 30-aastase ründaja karjäär kulgenud Skandinaavias ehk Taanis, Rootsis ja Norras, siis astus ta eelmisel aastal sammu veelgi kaugemale. Mandri-Euroopast jõudis ta Fääri saartele ja jäi sealse kogemusega ülimalt rahule. "Väga jõulist jalgpalli mängivad ja mulle see sobis," selgitas aastaga 15 väravat löönud Saag.

Liigas seal tiitli peale ei mängitud, sest Havnar Boltfelag purjetas teistest kaugele ette ära ja võitis meistritiitli 18 punktise eduga. B36 tasuks olid pronksmedalid, aga tuli karikavõit ja kõige suuremaid tegusid tehti Euroopa liigas. Tunamullu esimeses ringis Nõmme Kaljule kaotanud B36 sai nüüd jagu koguni kahest vastasest ja seejärel paugutas nende ees ukse kinni suur Istanbuli Besiktas.

Foto: Torshavni B36 Facebook

Niisiis sai Euroopa liigas Saag vastamisi minna selliste meestega nagu Ryan Babel, Gary Medel ja Alvaro Negredo. "Tegime nalja - esimese vooru ajal juba rääkisime, et Besiktas-Besiktas ja lõpuks tuligi! Selles suhtes väga edukas aasta Euroopa liigas," sõnas ta. Hiljem sai Besiktasega alagrupis madistada ka teine mulk ehk Joonas Tamm, aga omavahel neil Türgi hiid jutuks pole tulnud.

Lisaks sellele, et Saag mängijana Fääri saarte karikavõitjaks tuli, jõudis ta korra veel finaali ja seda Torshavni B36 U15 meeskonna peatreenerina. Kuivõrd esimesel aastal jõuti finaali, siis võib treeneridebüüdi õnnestunuks lugeda, lisaks liigas kolmas koht. "Seal hüppasin ma täitsa tundmatus kohas vette. Esimesed paar kuud oli natuke kohanemisega raskuseid, aga abistati ja poole hooaja peal oli juba päris tip-top. Ütlen ausalt, et mulle väga meeldis. Poisid olid väga sõnakuulelikud ja kõik jooksis ilusti paika. Väga meeldis."

Niisiis ei saa välistada, et Saag kunagi täiskohaga treeneriks hakkab, aga see on tulevikumuusika. "Praegu keskendun kindlasti mängijakarjäärile edasi, päris mitu aastat on veel minna."

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (0)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
NOORTE VÄGEV START
PIKK ETTE (JA ISE JÄRELE)
Pikk ette (ja ise järele) | Mis on lahti Nõmme Kaljuga?
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID