Saatuslikud 120 sekundit murdsid Esiliiga B satsi ning saatsid järgmisesse vooru pärnakad (0)

Joonas Sild. Foto: Raido Kull

Kui Evald Tipneri karikavõistlustel on juba peetud kaks 1/16-finaali, siis täna peeti järele ka eelviimane 1/32-finaal. Kohtumises läksid vastamisi Esiliigas palliv Pärnu Jalgpalliklubi ning Esiliiga B uustulnuk Tallinna Legion U21. Edasipääsu kindlustasid lõpuks pärnakad, kes võitsid vastaseid 2:0. Lisaks neile pidi täna palli veeretama ka Narva Trans, kuid nemad said kuueteistkümne parima sekku mänguta, kuna vastane Eston Villa andis loobumiskaotuse.

Kaks Eesti tippliigades mängivat klubi said täna esmakordselt kokku ning pikalt hoiti väga tasavägist seisu: väravaid ei löödud pea terve kohtumine. Vaid kümme minutit enne normaalaja lõppu õnnestus võõrustajatel vastaste väravalukk lahti murda, kui 22-aastane Silver Õismets skooris oma esimese värava Pärnu JK esindusmeeskonnas.

Seejärel lagunesid noored külalised täielikult, kuna vaid kaks minutit hiljem oli ka PJK põhimees Joonas Sild jala valgeks. Kuivõrd 20-aastane poolkaitsja esindab pärnakaid juba viiendat hooaega, siis sai tema tänasega kirja oma 28. tabamuse. Kaks väravat said Legioni duublile aga saatuslikuks ning seega nemad 32 parima sekka ei mahtunud. Pärnu tugevuselt teine klubi kohtub järgmises voorus samuti Esiliiga B võistkonnaga, kui võõrustatakse 2019. aastal veerandfinaali jõudnud JK Tabasalut.

1/16-finaalid peetakse augustikuus ning seni on selgunud juba kaks edasipääsejat: Viljandi Tulevik, kes alistas omaenda duubli Viljandi Tulevik U21, ning Paide Linnameeskond III, kes oli üle Kristiine JK-st. Soccernet TV teeb otseülekande kahest paarist. Esiteks järgmisel esmaspäeval toimuvast Elva - Viimsi duellist ning seejärel 18. augustil Tartu Tammeka ja Kuressaare heitlusest.