Šahtar pööras raske seisu jabura omavärava toel edasipääsuks, Šeriff tegi ajalugu (0)

Donetski Šahtar tõestas järjekordselt, et nende koht on Meistrite liigas. Foto: Scanpix / Imago images / Vitali Kliuiev

Meistrite liiga kolm viimast alagrupiturniirile pääsejat on Salzburg, suurüllataja Tiraspoli Šeriff ja ainsana nii kaugele jõudmiseks lisaaja abi vajanud Donetski Šahtar.

Avamängu oli Prantsusmaal võitnud Šahtar, ent korduskohtumises päästis Monaco lõpuks valla Wissam Ben Yedderi nimelise relva. Prantslane lõi esimese poolajaga kaks väravat ning sellega olid edasipääsu võtmed juba Monaco käes. Veerand tundi enne normaalaja lõppu suutis brasiillasest Ukraina koondislane Marlos siiski ühe värava tagasi lüüa ning kui Šahtari legendaarne väravavaht Andri Pjatov tõrjus üleminutitel suurepäraselt Ben Yedderi lähilöögi, oli lisaaeg tõsiasi.

Harkivi staadioni rõkkama ja Monaco mängijad ahastama pannud otsustav hetk leidis aset lisaaja teise poolaja keskpaigas. Pika soolorünnaku teinud 20-aastane vahetusmees Mõkhailo Mudrik, kes eelmise hooaja esimese poole veetis veel laenul Joonas Tamme toonases koduklubis  Tšernigivi Desnas, proovis vasakult äärelt tsenderdada. Pall sai aga Monaco paremkaitsja Ruben Aguilari jalast nii kurikavala rikošeti, et lendas kaarega üle Monaco väravavahi Alexander Nübeli ja maandus võrgus.

Järelejäänud minutitega Monaco enam midagi korda saata ei suutnud ning see lubas 3:2 üldseisuga edasi minna ukrainlastel. Šahtarist on saanud Meistrite liiga kindel püsiliige, sest ühes tänavusega on viimase tosina hooaja jooksul alagrupimängudest eemale jäädud vaid korra ja viimase 17 hooaja jooksul vaid kaks korda. Mullu alistati kahel korral Real Madrid ja lepiti kaks korda viiki Milano Interiga, ent alagrupis tuli ikkagi ülinapilt leppida kolmanda kohaga.

Monacost veel kordades kiirema avanguga sai korduskohtumises hakkama Salzburg, kes juhtis võõrsil Brondby vastu kümnendaks minutiks juba 2:0. Väravate autorid olid Benjamin Šeško ja aavamängu 90. minutil Salzburgile võidu toonud ameeriklane Brenden Aaronson. Kahe mängu kokkuvõttes oli seega seis juba 4:1 ja ehkki Brondby suutis teisel poolajal ühe värava tagasi lüüa, pääses kolmandat aastat järjest alagruppi Austria meisterklubi.

Kõige vähem sündmusi toimus otsustaval õhtul selles paaris, mille lõpptulemus oli kõige ajaloolisem. Zagrebi Dinamo ei suutnudki korduskohtumises Tiraspoli Šeriffile väravat lüüa ning 0:0 viik tähendas, et tänu avamängu 3:1 edule pääses alles 1997. aastal asutatud Šeriff läbi aegade esimese Moldova klubina Meistrite liigas alagruppi. Tegu on Moldova jalgpalli täieliku valitsejaga, kes on viimasest 21 tiitlist võitnud 19.

Selle hooaja Meistrite liiga alagruppide koosseisud saavad selgeks juba neljapäeva õhtul, loosimine algab Eesti aja järgi kell 19.00 ning Soccernet.ee kajastab seda tekstipõhise otseülekandena.

Brondby - Salzburg 1:2 (0:2), kahe mängu kokkuvõttes edasi 2:4 Salzburg
62. Andreas Maxsö - 4. Benjamin Šeško, 10. Brenden Aaronson

Donetski Šahtar - Monaco 2:2 (0:2, 1:2, 1:2), kahe mängu kokkuvõttes edasi 3:2 Šahtar