Saksamaa ja Prantsusmaa meister lõid Kanada koondise alagrupi võitjaks (0)

Jonathan David tegi kübaratriki. Foto: Scanpix / Jonathan Daniel / Getty Images / AFP

MM-valiksarja Põhja- ja Kesk-Ameerika tsoonis selgusid esimese faasi alagruppide võitjad, kelleks on El Salvador, Kanada, Curacao, Panama, Haiti ning St Kitts ja Nevis. Nemad pääsesid edasi teise faasi.

B-alagrupi otsustavas mängus kohtusid Kanada ja Suriname, kes olid mõlemad kogunud varasema kolme mänguga maksimaalsed üheksa punkti. Kanada oleks viigi korralgi edasi pääsenud, aga võitis kindla peale 4:0. Väravate eest hoolitsesid värske Saksamaa meister Alphonso Davies ja värske Prantsusmaa meister Jonathan David.

12. minutil oli skoori avamisele lähedal Suriname, kui pall käis latis ja põrkas sealt väravajoonele. Kanada vastas viis minutit hiljem postilöögiga ning läks esimese poolaja lõpus juhtima. Lille'i ründaja David andis läbisöödu ning Bayerni ääremängija Davies lõi palli väravavahi jalge vahelt võrku.

Teisel poolajal tegi kübaratriki David. Kaks resultatiivset söötu andis talle Davies, lõppseisu vormistas ründaja penaltist.

Järgmises faasis, mis peetakse play-off süsteemis, läheb Kanada vastamisi Haitiga. Panama kohtub Curacaoga, St Kitts ja Nevis El Salvadoriga. Paaride võitjaid ootavad otsustavas faasis ees Mehhiko, USA, Costa Rica, Jamaika ja Honduras.