Saksamaa kaotas 20-aastase pausi järel MM-valiksarjas mängu, Armeenia juhib alagruppi ja Taani jalgpall õitseb (0)

Saksamaa koondise ründaja Timo Werner. Foto: Scanpix / Revierfoto / imago images

Saksamaa rahvusmeeskond sai MM-valiksarjas šokk-kaotuse, kui jäi kodumurul 1:2 alla Põhja-Makedooniale, kes mängis mullu sügisel Eesti koondisega A. Le Coq Arenal 3:3 viiki.

Saksamaa jäi J-alagrupis kaotusseisu esimese poolaja teisel üleminutil, kui värava lõi Põhja-Makedoonia vanameister Goran Pandev. Ilkay Gündogan realiseeris 63. minutil penalti, aga lõppsõna jäi siiski Põhja-Makedooniale, kui 85. minutil sahistas Elif Elmas. Saksamaal oli seejuures 80. minutil sajaprotsendiline võimalus, aga Timo Werner lõi pallist mööda.

Fakt, mis tundub pöörane, aga vastab tõele: Saksamaa koondis kaotas MM-valiksarjas alles kolmandat korda ... Kõik senised kaotused on saadud koduväljakul, kui 1985. aastal jäädi alla Portugalile, 2001. aastal Inglismaale ja nüüd, 2021. aastal Põhja-Makedooniale. Ebareaalne.

Samas alagrupis hullab sarnaselt Põhja-Makedooniale eelmisel Rahvuste liiga hooajal Eestiga mänginud Armeenia, kes alistas Rumeenia 3:2 ja teenis kolmanda võidu. Valiksarja kahe kaotusega alustanud Island avas punktiarve, kui sai Liechtensteini vastu 4:1 võidu.

Saksamaa on kolme vooru järel kuue punktiga alles kolmandal kohal, liider on üheksa punkti teeninud Armeenia ja teisel kohal asub kuue punktiga Põhja-Makedoonia, kellel on parem väravate vahe kui Saksamaal. Kõik tulemused ja tabeliseisud on allpool.

U21 EM-finaalturniiril täisedu ja väravate vahega 8:0 veerandfinaali purjetanud taanlased teevad tegusid ka täiskasvanute hulgas, sest MM-valiksarja on alustatud kolme võidu ja väravate vahega 14:0. Maailma edetabelis 12. kohal asuv Taani alistas F-alagrupis võõrsil Austria 4:0, kui kaks väravat lõi Andreas Skov Olsen, ülejäänud kaks lisasid Joakim Maehle ja Pierre-Emile Höjbjerg. Võiduarve avasid Šotimaa ja Iisrael, kes alistasid vastavalt 4:0 Fääri saared ja 4:1 Moldova.

Inglismaa sai I-alagrupis kodus 2:1 võidu vigastatud Robert Lewandowskita mänginud Poola vastu. Harry Kane realiseeris esimesel poolajal penalti, aga John Stones kinkis teisel poolajal Poolale võimaluse, mille kasutas ära Jakub Moder. Inglismaale päästis kolm punkti Harry Maguire'i värav 85. minutil. Ungari alistas Andorra 4:1 ja Albaania San Marino 2:0.

Hispaania teenis kodus kohustusliku võidu, kui alistas B-alagrupis Dani Olmo, Ferran Torrese ja Gerard Moreno väravatest Kosovo 3:1, aga lubas endale lüüa 40 meetri kauguselt värava, kui väravavaht Unai Simon eksis ja Besar Halimi lahendas. Kreeka ja Gruusia leppisid 1:1 viiki.

Itaalia alistas C-alagrupis võõrsil Leedu 2:0, kui teise poolaja teisel minutil skooris Stefano Sensi ja neljandal üleminutil realiseeris 11 meetri karistuslöögi Ciro Immobile. Põhja-Iirimaa ja Bulgaaria tegid väravateta viigi.

D-alagrupis kaotas punkte Ukraina, kes mängis kodus Kasahstaniga 1:1 viiki. Kusjuures Ukraina on valiksarja alustanud kolme viigiga. Valitsev maailmameister Prantsusmaa sai Antoine Griezmanni väravast 1:0 võidu Bosnia ja Hertsegoviina vastu.