Saksamaa karikas on kõvem kui Itaalia oma ning Wolfsburg marsib esimesena veerandfinaali (1)

Wolfsburg on mänginud end veerandfinaali. Sveindis Jane Jonsdottir (nr 23) panustas naiskonna edusse ühe tabamusega. Foto: Scanpix / Oliver Baumgart / Imago Images

Saksamaa meister Wolfsburg mängis endale esimesena välja koha naiste Meistrite liiga veerandfinaalis. Head kurssi hoiab ka esimest korda punkte jagama pidanud Chelsea.

Grupifaasi neljas mängupäev algas suurte duelliga ehk vastamisi läksid Saksamaa hiid Wolfsburg ja novembris Itaalia superkarika Juventuse eest napsanud Roma. Sakslannad näitasid head minekut juba avapoolajal, kui esmalt tegi skoori Poola ründeäss Ewa Pajor ning seejärel jõudis sihile ka Sveindis Jane Jonsdottir. Poolajapausile mindi 2:1 eduseisuga, sest oma tabamuse sai kirja ka Andressa Alves.

Teine poolaeg kulges sarnaselt: Lena Lattwein ja Pajor virutasid Wolfsburgi kindlamalt ette, kuid lõppsõna jäi Roma hingekirja kuuluvale norrakale Sophie Haugile. Niisiis sai kahe nädala eest Romaga punkte jaganud Wolfsburg sel korral kirja 4:2 võidu, mis tagas ka grupifaasist edasipääsu.

B-alagrupis jagelesid ka St. Pölten ja Praha Slavia, kes leppisid 1:1 viiki. Sealjuures oli Tšehhi klubi jaoks tegemist esimese punktiga, edasipääs pole enam küll võimalik.

A-alagrupis võttis PSG kindla võidu Vllaznia üle. 4:0 purustusmängus läksid kaks väravat Prantsusmaa koondislase Kadidiatou Diani arvele. Real Madrid ja Chelsea mängisid 1:1 viiki, kusjuures inglannade vastus kirjutati mänguvahendi postipõrkest oma puuri suunanud Misa Rodriguezi nimele.