Saliste oma rollist: 16 aastaga peaksid targad treenerid nägema, mis on mängija jaoks parim positsioon (6)

Saliste saldo: üks mäng, üks värav, üks väravasööt. Foto: Narva Trans

16 aastat FC Flora süsteemis olnud Joseph Saliste pidas täna oma esimese kohtumise Narva Transi särgis, kui ta kontrollmängus Viljandi Tulevikule värava lõi ja resultatiivse söödu andis.

Saliste on küll varem pallinud ka Valga Warrioris, ent see oli siiski Flora süsteemis. Transile laenati 23-aastane universaal kolmapäeval ning enne tänast kohtumist jõudis ta uues klubis teha kaks päeva trenni.

"Ma olen väga rahul," alustas silmnähtavalt rõõmus Saliste intervjuud. "Olen väga üllatunud, et Transis on nii professionaalne mänedžer ja staff. Kui ma Narvasse jõudsin, siis oli kõik väga professionaalselt korraldatud - varustus juba ootas mind ja sain kiirelt lepingu sõlmitud. Olen tõesti väga rahul."

"Kontoripoole pealt ma ütleks, et Trans on isegi Floraga võrdne, aga neil ei ole lihtsalt treeningtingimusi. Seal võiks väga hea võistkond olla, aga selleks on vaja korralikku muru- ja kunstmuruväljakut ning talveks ka halli. Selle koha pealt jäävad muidugi kõik Eesti klubid Florale alla," tunnistas ta.

Kuigi tänase kohtumise lõpetas Saliste vasakkaitses, siis tegelikult on ta eeskätt mõeldud vasakründesse ja selle üle on tal samuti hea meel. "Narva mängijad hoiavad kokku ja mängitakse väga meeskondlikult. Kõik söödavad kõigile, see on väga mõnus. Ma sain esimesel poolajal vasakründes väga palju palli, mida ma Floras ehk nii tihti ei saanudki. Mulle anti vastutus ja suutsin selle ka ära kasutada. Juba kümnendal minutil tuli väravasööt ja 30. minutil ka värav. Sulandusin hästi sisse."

Saliste ei osanud öelda, miks on aastate jooksul asjad kulgenud nii, et Floras talle kindlat positsiooni tekkinud pole. Ta on mänginud nii äärekaitses kui ka ääreründes ning viimati paigutati ta keskpoolkaitsesse. Kindlasti on see pendeldamine olnud tema jaoks raske, aga Narvas soovib ta endale kindla rolli leida ning seda arendama hakata.

"Ma ei tea, miks Floras on asjad minuga nii läinud. Ma olen 16 aastat olnud seal klubis ja selle ajaga peaksid targad treenerid nägema, mis positsioonil mängija peaks mängima. Ühel aastal olen ühel, teisel teisel ja kolmandal aastal üldse kolmandal positsioonil. Minu kui mängija jaoks on see väga halb olnud. Usun, et siin meeskonnas saan endale kindla positsiooni ja saan hakata seda samm-sammult arendama. Nii tulevad ka väravad ja söödud. Täna sain ma väga hea tujuga mängule tulla ja teadsin, et läheb hästi."

Eesti klubist venekeelse kultuuriruumiga linna ja meeskonda minek Salistet absoluutselt ei häirinud, sest vene keel on tal tegelikult suus olemas. Puudu on lihtsalt praktikast, aga sellega probleeme ei tohiks olla. "Kohale jõudes imestasin, et saan hakkama. Sain takso ja söögi tellitud, ei tekkinud ühtegi probleemi. Isegi mängijatega sain vene keeles räägitud. Treener suhtleb minuga küll inglise keeles, sest liiga kiiresti rääkides on raske aru saada."

SEOTUD LOOD
6 kommentaari

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (6)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
Ülivajalik lisakäik! Tulevik tõi Saagi koju tagasi
NOORTEKOONDISED
SOCCERNET.EE BELFASTIS
Eesti alustab 14. valiktsüklit vähemänginud kaitsjatega, kuid kindla plaaniga
SOCCERNET.EE BELFASTIS
Asi klaar: Koskor leidis uue mängupaiga Islandilt
KALJU TEEB AJALUGU
Kalju asutab esimese Eesti klubina e-jalgpalli meeskonna
SOCCERNET.EE BELFASTIS
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID