Sappinenita Den Bosch mängis maha kolmeväravalise edu ja jätkas nukrat seeriat (0)

Sappineni koduklubi on sügavas mõõnas. Foto: Den Bosch / Twitter

Samal ajal kui Rauno Sappinen viibib Eesti A-koondise juures, peab tema tööandja Den Bosch Hollandi esiliigas jätkuvalt võitlust kõrgema tabelikoha nimel. Viimati jäädi aga väga valusal moel alla SC Telstarile.

Den Bosch asus koduväljakul juba 19. minutiks tänu Vincent Vermeij ja Imran Oulad Omari tabamustele 2:0 juhtima. Avapoolaja lisaminutil lisas Oulad kolmandagi tabamuse ja poolajapausile mindi 3:0 eduseisus.

Teine poolaeg kuulus aga täielikult liigatabelis alles 16. real olevale Telstarile. 48. minutil realiseeris Terell Ondaan vaieldava penalti - Telstari ründaja küll kukutati, ent selgelt väljaspool karistusala. 56. ja 58. minutil olid täpsed Melle Springer ja Ahmad Mendes Moreira. Viigini jõudnud Telstar sai sellest indu juurde ja 70. minutil lõi tagasituleku algatanud Ondaan ka võiduvärava.

Kui septembri lõpust jaanuari keskpaigani võitis Den Bosch 15 liigamängust 12 ja viigistas vaid kolm, kerkides ühtlasi tabeli tippu, siis sestpeale on nende vorm selgelt allamäge läinud. Viimasest üheksast liigakohtumisest on saadud üksainus võit tabeli eelviimase meeskonna Helmondi üle, kolm viiki ja viis kaotust. Seejuures on antud perioodi jooksul mängitud vaid kahe meeskonnaga, kes mahuvad esikümnesse. Tabelis 8. kohal olevale Maastrichtile kaotati 1:2 ja 9. tabelireal olevale NEC Nijmegenile eelmises voorus koguni 0:5.

Hollandi esiliigas kasutatava süsteemi tõttu, kus hooaega lõpetavas play-off'is kindlustavad koha nelja liigaperioodi võitjad, ei pea Den Bosch muretsema - sügisperioodi ehk voorude 12-20 kindla võitjana on neil pääse üleminekuturniirile tagatud. Ent vahepeal käeulatuses olnud otsepääse kõrgseltskonda on libisenud juba 14 punkti kaugusele. Esiliigat juhib ja tagasi Eredivisiesse tõuseb tõenäoliselt Twente, kellel on tabelis 66 punkti. Järgnevad 55 punktiga Rotterdami Sparta ja 54 punktiga Go Ahead Eagles, Den Bosch on 52 punktiga neljas.