Sassuolo kangelane tõusis pingilt ja sähvatas loetud sekundid enne lõpuvilet (0)

Agustin Alvarez võiduväravat vormistamas. Foto / Scanpix / Alessandro Di Marco / EPA

Serie A seitsmendas mänguvoorus võidutsesid Sassuolo, kes alistas Torino alles 90+3. minutil, Sampdoriast 2:1 jagu saanud Spezia ning Empoli, kes oli 1:0 üle Bolognast.

Torino ja Sassuolo vaheline kohtumine tekitas rohkelt närvikõdi. Väravavõimalusi oli mõlemal poolel võrdselt palju, samas realiseerimisega olid ka mõlemad raskustes. 37. minutil pääses Torino justkui juhtima, kui väravaesistel olnud lahtise palli lükkas võrku Valentino Lazaro. Juubeldamine kestis aga vaid hetkeks, sest VAR-i abil tuvastati suluseis, värav ei lugenud ja poolaeg lõppes väravateta viigiga.

Teine poolaeg jätkus sarnaselt esimesele, sest väravaid ei tulnud ega tulnud. Matš püsis 0:0 viigis kuni 90+3. minutini. Vasakult äärelt tsenderdatud pall lendas Torino karistusalasse, kust 86. minutil vahetusest sekkunud Agustin Alvarez suunas akrobaatilise pealöögiga mänguvahendi väravasse. See värav luges ning Sassuolo võttis 1:0 võidu.

Spezia ja Sampdoria vahelises kohtumises läksid külalised 11. minutil juhtima, kui Abdelhamid Sabiri kauglöök osutus Bartlomiej Drągowski jaoks pidurdamatuks. Sampdoria eduseis siiski kaua ei kestnud, sest vähem, kui minut hiljem põruti kaitses ja paremalt äärelt tulnud tsenderdus põrkas Jeison Murillo jalast oma väravasse. Seis 1:1 püsis poolaja lõpuni.

Teisel poolajal oli Sampdorial häid võimalusi, kuid Dragowski selja taha ükski löök ei jõudnud. Vaatamata külaliste šanssidele oli Spezia see meeskond, kes mängu võitis. 72. minutil lennutati paremalt äärelt pall kasti, kus M'Bala Nzola suunas selle osavalt väravasse. Löök oli tehniliselt keerukas, sest Nzola tabas mänguvahendit otse õhust, aga tegi lõppskooriks 2:1 Speziale.

Bologna ja Empoli vaheline kohtumine pakkus avapoolajal mitmed võimalusi külalistele, sest Bologna kaitseliin suutis kaks korda omavahelise söödumänguga palli vastastele kinkida. Kuigi kaitestöö jättis soovida, siis väravavaht Lukasz Skorupski tegutsemine oli hiilgav ja poolakas päästis oma võistkonda korduvalt. Ka Bolognal olid omad võimalused, aga vaheajale mindi väravateta.

Teist poolaega alustas teravamalt Bologna, kuid seekord näitas oma võimeid Empoli puurivaht Guglielmo Vicario. Tundus, et mõlemad väravavahid on pidurdamatud, kuniks Skorupski pudistas 75. minutil palli Filippo Bandinellile, kes lõi kohtumise ainsa värava ja tegi lõppskooriks 1:0 külaliste kasuks.

Bologna - Empoli 0:1 (0:0)