Schalke allakäigutrepp kipub muutuma liugteeks, Fortuna oli oma õnne sepp (0)

Bundesligas jätkub pikalt eurosarjast unistanud Schalke langus, seekord kingiti kaitsjate eksimustest Düsseldorfi Fortunale 2:1 võit.

Alates 17. jaanuarist Bundesligas võiduta püsiv Schalke, kes on viimasest kümnest mängust saanud vaid neli punkti, asus võõrsil teise poolaja alguses juhtima, kui Bastian Oczipka keerutas karistuslöögi värava alla valveta unustatud Weston McKennie pea peale. Eduseisu said David Wagneri hoolealused aga nautida kõigest kümme minutit, siis Rouwen Hennings viigistas. Markus Schubert tõrjus küll lati alt Kevin Stögeri karistuslöögi, ent esimesena oli jaol Hennings.

Vaid viis minutit hiljem oli Schalke juba kaotusseisus, sest nurgalöögi järel magati maha Kenan Karamani sööst värava alla. Kuna türklase tabamusele enam vastata ei suudetud, jätkub Gelsenkircheni klubi libisemine ähvardava väljalangemistsooni suunas. Sügisel korraks isegi esikolmikusse tõusnud ja veel jaanuari keskel viiendal tabelireal olnud Schalke kukkus 28. vooruga tabelis juba üheksandale kohale. Ehkki ühelt poolt ollakse eurosarja viivast kuuendast positsioonist endiselt vaid seitsme punkti kaugusel, tasub niisuguse vormi puhul ehk pigem märkida, et üleminekumängudele viivat 16. kohta edestatakse nüüd vaid kümne punktiga.

Just seda kohta hoiab Düsseldorf, kes lükkas langemisele veelgi lähemale nimeka Bremeni Werderi. Tänase võidu järel edestatakse moosekantide linna meeskonda juba viie punktiga, ehkki Werderil on veel mäng varuks. Tabelipõhjas ootab väljakukkumine suure tõenäosusega Paderborni, kes vältis küll kolmandat vooru järjest kaotust, ent jääb Fortunast maha juba kaheksa punktiga.

Düsseldorfi püsimajäämislootusi kasvatas ka asjaolu, et otsesed konkurendid Berliini Union ja Mainz leppisid viiki. Eurosarjast julgeb endiselt unistada Hoffenheim, kes sai sündmusterohkes mängus jagu Kölnist.

Augsburg - Paderborn 0:0

Fortuna Düsseldorf - Schalke 2:1 (0:0)