Setieni needus naasis: Barcelona pakkus õlekõrt, kuid Espanyol valis kõrgliigast langemise (0)

Kuus minutit. Täpselt nii kauaks tärkas Espanyoli lootus, et suudetakse teha pealtnäha ilmvõimatut või siis vähemasti katastroofi mõne päeva võrragi edasi lükata. Kuid mida Barcelona neile linnaderbis lahkelt pakkus, selle lükkas Espanyol hoobilt tagasi, kaotas lõpuks mängu 0:1 ja ühes sellega ka 27 aastat käes hoitud kõrgliigakoha.

Väravateta avapoolaja järel - võimalusi avanes nii Barcelonal kui ka Espanyolil, neist parima lõi Didac Vila külaliste poolelt posti - hakkas teisel poolajal peaaegu kohe juhtuma. Pausi järel väljakule tulnud Ansu Fati hüppas palli pärast võitlusesse Fernando Caleroga, tabas saapakorkidega vastase jalga ning VAR-iga konsulteerinud kohtuniku Jose Luis Munuera Montero otsus oli kiire tulema - punane kaart.

Espanyoli unistuse lõikas kõigest kolm minutit hiljem katki Pol Lozano, kes tabas samamoodi korkidega Gerard Pique säärt. Kohtunik andis talle algul kollase kaardi, ent vaatas olukorra ekraanilt üle ja muutis otsuse kärmelt ümber - samuti punane. Veel kolm minutit hiljem jõudis Luis Suarez pärast Antoine Griezmanni ja Lionel Messi kombinatsiooni esimesena värava ees olnud lahtise pallini ja Espanyoli lootustel oligi kriips peal.

Ka viigist ei oleks külalistele enam piisanud, sest kui mängida jääb veel kolm vooru, on nad esimesena ohutsooni kohal olevast Eibarist maas tervelt 11 punktiga. Barcelona saab seevastu jätkuvalt unistada Real Madridi püüdmisest, sest enne Reali reedest kohtumist Alavesiga kärbiti mahajäämus liidrist vaid ühele punktile. Kokkuvõttes vormistas üks Kataloonia klubi sümboolselt teise langemise esiliigasse, jättes samal ajal ellu enda lootused tiitlile.

Espanyol kukkus kõrgliigast viimati välja 1993. aastal, omapärase faktina aitas sellele toonagi kõvasti kaasa praegune Barcelona peatreener. Nimelt oli Quique Setien tollal Racing Santanderi mängija ning just seda klubi ei suutnud Espanyol püsimajäämise nimel peetud duellis alistada. Eelmisel hooajal kõrge seitsmenda kohaga lõpetanud ja Euroopa liigas mänginud klubi võib end aga pisut lohutada sellega, et kõigil varasemal neljal korral, mil on esiliigasse langetud, pole seal üle ühe aasta kordagi veedetud.

Olulise võidu sai Meistrite liiga kohta jahtiv Villarreal, kes alistas võõrsil 3:1 lähima jälitaja Getafe. Kaks penaltit realiseeris Santi Cazorla. Lõpuvile järel puhkes mõlema meeskonna mängijate vahel ka rüselus, milles mängisid pearolli Allan Nyom ja Andre-Fran Anguissa. Kohtunik kostitas aga punase kaardiga lõpuks vaid Villarreali meest Vicente Iborrat. Villarreal jääb nüüd neljandal kohal olevast Sevillast maha vaid kolme punktiga, ent rivaalidel on üks mäng varuks. Getafe on Meistrite liiga kohast juba seitsme punkti kaugusel.

Barcelona - Espanyol 1:0 (0:0)