Shein pääses Hollandi kõrgliigas põhikoosseisu (4)

Rocco Robert Shein. Foto: FC Utrecht

18-aastane Eesti poolkaitsja Rocco Robert Shein pääses täna esmakordselt Hollandi kõrgliigas põhikoosseisu.

Tema koduklubi Utrecht alistas NEC Nijmegeni 1:0. Shein mängis 59 minutit. Kohtumise ainsa värava lõi Anastasios Douvikas 77. minutil. Utrecht tõusis hetkel tabelis kuuendaks, Nijmegen jätkab kümnendal kohal.

Varem oli Shein pidanud kümme mängu (neist kaheksa algkoosseisus) Utrechti duubelmeeskonna eest Hollandi esiliigas. Kõrgliigas oli ta kuulunud varem kolm korda varupingile, kuid polnud isegi vahetusest sekkudes platsil käinud, seega tegi ta täna oma Eredivisie debüüdi.

Sheinist, kelle debüüdi ka Utrechti koduleht mänguülevaates eraldi ära mainis, sai ühtlasi juba seitsmes eestlane, kes Eredivisies platsil käinud. Varem on Hollandi kõrgliigas saanud ennast proovile panna Ragnar Klavan, Karol Mets, Raio Piiroja, Andres Oper, Henrik Ojamaa ja Marko Meerits.

Shein siirdus jaanuaris Tallinna Florast Utrechti pooleks aastaks laenule, kuid laenu järel on Hollandi klubil võimalik tema mängijaõigused endale osta.