Sinjavski mängis Tšehhi kõrgliigas, Kreida andis Rootsi karikasarjas väravasöödu (+ Grauberg Lepik käis uue klubi eest platsil!) (0)

Vlasi Sinjavski. Foto: MFK Karvina

Eesti koondise ääreründaja Vlasi Sinjavski koduklubi Karvina mängis Tšehhi kõrgliigas üheväravalise eduseisu maha ja leppis kodus Brno Zbrojovkaga 1:1 viiki.

Karvina haaras juhtohjad 11. minutil, aga Brno vastas teise poolaja keskpaigas. Sinjavski sekkus teist mängu järjest teise poolaja alguses vahetusest. Viimased neli mängu võiduta olnud Karvina asub 18 meeskonna konkurentsis 12. kohal ja edestab väljalangemistsooni 11 punktiga.

Eesti koondise poolkaitsja Vladislav Kreida koduklubi Helsingborg (esiliiga) mängis Rootsi karikasarja alagrupiturniiril Häckeniga (kõrgliiga) 1:1 viiki. Kreida mängis mullu Rootsi meistrivõistlustel pronksmedali pälvinud Häckeni vastu kõik 90 minutit ja andis 84. minutil väravasöödu (vaata allolevast videost alates 2.24).

Helsingborg sai neljaliikmelises alagrupis, kuhu kuulusid veel Häcken, Dalkurd ja Gaauthioud, kahe punktiga kolmanda koha. Veerandfinaali pääses seitse punkti kogunud Häcken.

Kreidaga samasse liigasse kolinud endise Eesti noortekoondise ründaja Kristoffer Grauberg Lepiku koduklubi Akropolis (esiliiga) kaotas Rootsi karikasarja alagrupiturniiril Landskronale (esiliiga) 0:2. Eestlane vahetati platsile 65. minutil kohe pärast vastaste teist väravat. Akropolis sai alagrupis Östersundsi, Mjällby ja Landskrona järel ühe punktiga neljanda koha. Veerandfinaali pääses seitse punkti kogunud Östersunds.

Henri Järvelaidi koduklubi Vendsyssel kaotas Taani esiliigas kodus Mihkel Ainsalu tööandjale Helsingörile 1:2. Vendsyssel jäi juba esimesel minutil kaotusseisu, aga lõi viigivärava viiendal minutil. Helsingör sai võidupunktid teise poolaja algul löödud väravast.

Vasakkaitsja Järvelaid tegi täismängu ja sai 88. minutil kollase kaardi. Uue koduklubi eest debüüdi teinud poolkaitsja Ainsalu sekkus vahetusest 89. minutil. Vendsyssel asub 12 meeskonna konkurentsis kümnendal ja Helsingör neljandal kohal.