Sinjavskile ja Liivakule võit, Kuusele ja Metsale kaotus (0)

1. FC Slovacko ääreründaja Vlasi Sinjavski (vasakul). Foto: 1. FC Slovacko Twitter

Pühapäeval käisid koduklubide eest väljakul neli Euroopa kõrgliigaklubidesse kuuluvat Eesti jalgpallurit. Kaks kuulusid põhikoosseisu, kaks sekkusid vahetusest. Kaks kuulusid võitjate ridadesse, kaks pidid vastu võtma kaotuse.

Tšehhi kõrgliiga teises voorus alistas Vlasi Sinjavski koduklubi 1. FC Slovacko koduväljakul 1:0 FC Hradec Kralove. Ainsa värava lõi Vlastimil Danicek 57. minutil, Sinjavski sekkus vahetusest 73. minutil. Alates 46. minutist mängis Hradec Kralove seoses Adam Gabrieli eemaldamisega arvulises vähemuses. Slovackol on nüüd tabelis võit ja viik.

Šveitsi kõrgliiga neljandas voorus sai tiitlikaitsja FC Zürich järjekordse kaotuse, kui kodus jäädi 0:3 alla FC Sionile. Zürichi keskkaitsja Karol Mets sekkus vahetusest 73. minutil. Zürichil on kirjas üks viik ja kolm kaotust, mis jätavad nad tabelis viimasele kohale.

Ungari kõrgliiga teises voorus kaotas Märten Kuuse koduklubi Ujpest võõrsil Puskas Academy nimelisele klubile. Mõlema värava autoriks oli Marius Corbu, need sündisid 38. ja 62. minutil. Kuusk tegi kaasa terve kohtumise. Ujpestil on nüüd tabelis viik ja kaotus.

Iirimaa kõrgliiga 25. voorus sõitis Frank Liivaku koduklubile Sligo Roversile külla Bohemians, kes asus kohtumist 54. minutil John O'Sullivani väravast juhtima, aga 2019. aasta teises pooles Nõmme Kaljut esindanud uus-meremaalane Max Mata 64. ja 67. minuti väravad andsid Sligole 2:1 võidu. Liivak tegi kaasa kogu kohtumise. Liigatabelis on Sligo Rovers 24 mängust teenitud 35 punktiga viiendal kohal.