Menüü
Veebisait

Soccernet.ee Moskvas: "Meil on ju ainult Neymar ja Marcelo" ehk Riiat Tallinnale eelistav Brasiilia fänn muljetas natuke oma jalgpallist (2)

Alexandre on esireas vasakult teine. Ainus brasiillane, kes jalgpalli vihkab, on tagareas nokamütsiga. Foto: Valeri Mänd

Täna alustab oma MM-i üks suurfavoriitidest ehk Brasiilia. Soccernet.ee püüdis Venemaalt kinni ühe staažika Brasiilia vutifänni, kes on 2014. aasta haavad kinni lappinud ning omasid koha peale toetama tulnud.

Alexandre mäletab nelja aasta tagust katastroofi hästi. "Sellest me ei räägi!" sõnas ta, aga tegelikult suhtub ta tollesse mängu huumoriga. "Saksamaa tappis meid ära. Kui Saksamaa lõi esimese ja teise, siis olime veel enam-vähem rahulikud, aga kolmas? Siis ei saanud enam aru, mis toimub. Pärast seitsmendat me enam ei nutnud, me naersime! See oli sürreaalne, hullumeelne."

Aga Brasiilia praegu ja Brasiilia neli aastat tagasi? "Siis oli meil veidi parem võistkond, aga milleks võrrelda? Meil on headest mängijatest ainult Neymar ja Marcelo," ütles Alexandre, kellele ei sobinud isegi Philippe Coutinho nimi.

"Ma ei tea, mis Brasiilia jalgpalli saladus on. Meil pole saladusi, mängime lihtsalt jalgpalli. Ma ei tea kedagi, kes jalgpalli vihkaks. Võib-olla ainult tema," naeris ta ja osutas oma sõbrale. "Isegi vanad inimesed ja lapsed mängivad kogu päeva jalgpalli. Brasiilias ei ole korvpalli, võrkpalli ja Ameerika jalgpalli."

REKLAAM

Ometigi on Brasiilia ajalooga spordiriik nii korvpallis kui võrkpallis. Esimeses on teenitud olümpiamedaleid ning alles hiljuti tuldi Londoni olümpial viiendaks. Võrkpallis on lood veelgi paremad - võideti viimane olümpiakuld ning ollakse stabiilselt maailma absoluutses tipus. Alexandre raputab selle jutu peale pead ning rõhutab tugevalt. "Ei-ei, inimestele ei meeldi see. Inimestele meeldib jalgpall! Koolides mängitakse ainult jalgpalli."

Seepeale uuritakse ajakirjaniku päritolu kohta.

"Eesti? Teil on ilusad naised, aga Higa! Me ööbisime Higas ka."

See pani nüüd mõtlema. Kas mõeldakse ehk Riiat?

"Jah, Riia! Kuidas nüüd öeldagi, see on natuke vanamoelisem linn ja meeldib mulle rohkem. Vabandust!" 

Aga kuniks Brasiilial on Neymar, siis usub Alexandre oma meeskonda jäägitult. Saksamaa vastu teda ei olnud ja kõik mäletavad, mis juhtus.

SEOTUD LOOD
2 kommentaari

REGISTREERITUD (2)
ANONÜÜMNE (0)

Tiago Cano Viana   •  
Huehuehuehue aqui é Brasil, pra cima deles Voca
Tiago Cano Viana   •  
É Boca, bendito corretor

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK