Šokk! Fernandesi ebaharilik penaltistrateegia kinkis üllatustiimile üle pika aja taas võidupunktid (0)

Bruno Fernandes eksis üle pika aja penaltiga. Foto: Scanpix / Phil Noble / Reuters

Kui Manchester Unitedi suur linnarivaal sai Londonist olulise võidu, siis punasärgid ise jäid kodusel Old Traffordil hätta Aston Villaga. Kuigi võimalusi tekitati selgelt rohkem ning lõpuminutitel teeniti ka 11-meetri trahvilöök, siis lõpuks pidi võistkond leppima karmi 0:1 kaotusega.

Kaks pika ajalooga klubi alustasid matši üsnagi tagasihoidlikult: Manchesteri võistkond võis küll teha viisteist (!) pealelööki, ent neist raamidesse läksid vaid kaks. Ohtlikumad olukorrad tekkisid hoopis vastastel, kuid nende õnneks polnud Ollie Watkins ega Matt Targett piisavalt täpsed. Poolaja lõpuminutitel lennutasid nii Harry Maguire kui ka Paul Pogba tsenderdusest tulnud palli värava suunas, ent kui esimese löögi tõrjus hea reaktsiooniga Emiliano Martinez, siis prantslase sooritus veeres millimeetritega postist mööda.

Teisel poolajal hakkas hoopis Birminghamis asetsev tiim tasapisi kontrolli haarama ning kodumeeskond jäi üha rohkem kontrarünnakutele lootma. Eriti hästi suutsid Dean Smithi hoolealused summutada superstaar Cristiano Ronaldo, kes paistis silma vaid karistuslöögiga, mis kindlalt müüri lendas.

Eriti lahtiseks läks matš lõpuminutitel, kui mõlemad juba võitu läksid jahtima. Näiteks 70. minuti kandis suutis esmalt Watkins triblada Raphael Varane'ist mööda, ent tema pealelöögi tõrjus vastaste esikinnas David De Gea. Seejärel tormasid punasärgid vasturünnakule, kuid ka nemad ei suutnud palli võrku lükata. Paar momenti hiljem tabas Pogba värava välimist küljevõrku.

Lõpuks löödi aga kohtumise esimene: Villa keskkaitsja Kortney Hause vabanes teda ümbritsenud vastastest ning lükkas osavalt nurgalöögist tulnud palli võrku - 0:1. Vaid paarkümmend sekundit hiljem paistis britt silma ka väljaku teises otsas, kui pall trahvikastis tema kätt tabas. Teenitud penaltit läks lööma tavaliselt võimalusi surmkindlalt realiseeriv Bruno Fernandes ning ... mees suunas palli mitme meetriga üle värava.

Lisaks sellele, et Manchester United teenis oma selle hooaja esimese liigakaotuse, jäädi potentsiaalselt ilma ka kahest keskkaitsjast: nii Maguire kui ka Luke Shaw pidid jalavigastuse tõttu kohtumise pooleli jätma. Aston Villa võitis samaaegselt esimest korda oma nimekaid rivaale peale 2009. aasta detsembrit. Kusjuures viimasest 45 Premier League'i duellist on Villa võitnud vaid kaks ...

Manchester United - Aston Villa 0:1 (0:0)