Solskjaeri põnev vahetus purustas 1982. aastast püsinud Manchester Unitedi rekordi (0)

Manchester Unitedi 17-aastane edurivimängija Shola Shoretire. Foto: Scanpix / PA / Martin Ricketts

Euroopa liiga 1/16-finaali korduskohtumises tegi Manchester United neljapäeva õhtul kodustaadionil 0:0 viigi Hispaania kõrgliigaklubi Real Sociedadiga ja edenes kahe mängu kokkuvõttes 16 parema sekka skooriga 4:0. Selle käigus püstitati uus klubi rekord.

Nimelt saatis peatreener Ole Gunnar Solskjaer mängu 76. minutil väljakule edurivimängija Shola Shoretire'i, kes vahetas välja Mason Greenwoodi. Neli päeva varem Premier League'is debüteerinud Shoratire'ist sai selle vahetusega klubi ajaloo noorim eurosarjas platsil käinud jalgpallur.

Newcastle'is sündinud, aga juba 9-aastasena Manchester Unitedi treeningutega liitunud oli eile õhtul 17 aastat ja 23 päeva vana, mis tähendas, et 1982. aastast püsinud klubi rekord ületati 108 päevaga.

Selle omanik oli Norman Whiteside, kes oli 1982. aasta 15. septembril UEFA karikasarja esimese ringi mängus Valencia vastu (0:0 viik) platsile minnes 17 aasta ja 131 päeva vanune.

Shoratire'i osas valitsevad Manchester Unitedis suured lootused, kinnitas Solskjaer. "Tal on oskused ja suhtumine, mis teevad temast tulevikus väga hea mängija. Tänased 15 minutit mänguaega on vundament edasiseks. See jääb talle meelde ja annab motivatsiooni edasiseks.

Fännidega staadionil olnuks see kõik tema jaoks palju nauditavam, aga ajad on praegu kummalised ja teistsugused. Fännid näevad teda kindlasti ka tulevikus. Iga noor mängija, kes meie klubiga liitub, omab võimalust, kui ta suhtumine on paigas ja ta kuulab treenereid," rääkis Solskjaer pärast kohtumist.