Son on lõpuks tagasi: korealase kübaratrikk aitas Spursil purustada õnnetu Leicesteri (0)

Heung-Min Son koos väja teenitud mängupalliga. Foto / Scanpix / Peter Cziborra / Images via Reuters

Inglismaa Premier league'i kaheksandas mänguvoorus hävitas Tottenham Hotspur 6:2 Leicester City. Sel hooajal seni kuival püsinud Heung-Min Son hiilgas 15 minuti kübaratrikiga.

Tottenham Hotspuri staadioni publik avapoolajal igavust tunda ei saanud, sest juba 5. minutil teenisid külalised penalti, mida läks lööma Youri Tielemans. Löök läks tugevalt alla vasakusse nurka, aga Hugo Lloris hiilgas tõrjega. Kodupublik kaua siiski juubeldada ei saanud, sest penalti läks kordamisele – Lloris oli löögi hetkel juba väravajoonelt ära liikunud. Korduspenalti oli peaaegu identne, ainsaks erinevuseks see, et pall lõpetas väravas.

Kaks minutit peale avaväravat avanes võimalus Spursi tipuründajal Harry Kane’il. Nurgalöögi järgselt mängiti pall kasti, kust Kane palli peaga võrku suunas. 1:1 viigiseis ei saanud samuti kaua püsida, sest juba 21. minutil viis Eric Dier koduvõistkonna juhtima. Ka see värav tuli nurgalöögist.

Spursi eduseis haihtus poolaja lõpus, sest 41. mänguminutil viigistas oivalise väravaga seisu James Maddison. Timothy Castagne serveeris paremalt äärelt tsenderduse, mille Maddison tõstis elegantselt üle Lloris' ja võrk sahises.

Poolaja lõpus oli Spursil taas võimalik minna mängu juhtima, kui nurgalöögist sai peaga löögile Davinson Sanchez. Danny Wardi supertõrje suunas aga palli latti. Sellega oli avapoolaeg läbi, tablool 2:2.

Teisel poolajal jätkus väravatesadu, aga seekord vaid ühepoolne. 47. minutil viis koduvõistkonna juhtima Rodrigo Bentancur. Uruguailane röövis Wilfried Ndidilt palli, mille järel pääses vabalt löögile ja saatis palli postipõrkest seisuks 3:2 väravasse. Spursi hävitustöö sellega alles algas, sest 73. minutil lajatas Son nahkkera paremasse ristnurka. Ka see värav sai alguse Brendan Rodgersi hoolealuste viletsast pallivaldamisest.

Kui võinuks arvata, et neli on juba piisav, siis ei - 84. minutil lõi Son veel ühe iluvärava. Kui eelmine läks paremasse ristnurka, siis seekord lendas pall vasakusse. Kaks minutit hiljem vormistas Son oma kübaratriki, kui pääses Kane'i läbisöödust jooksu. Esialgu fikseeriti Sonile küll suluseis, aga VAR pööras otsuse ümber. Mäng lõppes seega Spursi 6:2 võiduga.

Kui Spurs sai tabelisse võidupunktid, siis Newcastle United ja Bournemouth pidid leppima 1:1 viigiga. 62. minutil viis Philip Billing Bournemouthi juhtima, ent 67. minutil viigistas penaltist Alexander Isak.

Newcastle United - Bournemouth 1:1 (0:0)