Soome pronksi ja eurokoha jagamine jääb viimasele voorule (0)

Süsteem on Soomes sarnane Eestiga - kolmas koht garanteerib eurokoha, neljas jääb ootama karikavõistluste tulemusi. Foto: KuPS-i Twitter

Ats Purje ja Kuopio Palloseura teenisid Albert Prosa leivaisa Turu Palloseura üle raske 2:1 võidu ja jätkavad tabelis kolmandal kohal.

TPS asus võõral väljakul avapoolaja keskel juhtima, kuid penalti ja omavärav pärast puhkepausi aitasid asjad KuPS-i kasuks kallutada. Purje kuulus KuPS-i algkoosseisu ja vahetati välja 57. minutil, kui seis oli 0:1, vastasmeeskonna poolelt jäi Prosa pingile.

Et Rovaniemi Palloseura ja Espoo Honka võitsid, kuid Tampere Ilves kaotas, on nüüd selge, et KuPS ja Honka jagavad ära kolmanda-neljanda koha. Mõlemad meeskonnad on hetkel 55 punkti peal ja esimene viigimurdja on Soomes väravate vahe, mis KuPS-il hetkel kahe võrra parem. Järgmine viigimurdja on löödud väravad ja neid on KuPS-il kuus rohkem. Viimases voorus kohtub KuPS võõrsil Mariehamniga ja Honka kodus Vaasa Palloseuraga.

VPS kaotas täna just RoPS-ile 1:2, kõik väravad löödi teisel poolajal ja külaliste võidutabamus sündis 89. minutil. Hindrek Ojamaa alustas VPS-i eest ja vahetati pingile 86. minutil, Marko Meerits jäi pingile. Tampere Ilvese aitas aga auti mängida FC Lahti, kes 71. minuti väravast võõrsil 1:0 võidu teenis - Henri Anier vahetati väljakule vahetult pärast võrgu sahisemist, Artjom Dmitrijev vaatas mängu pingilt.

Juba välja langenud PS Kemi alustas 2:0 Mariehamni, väravad sündisid mõlema poolaja lõpus. Maksim Lipin ja Marek Kaljumäe alustasid, Lipin toodi kolmanda vahetusena puhkama 85. minutil, kui seis oli veel 1:0. Koondise eest vigastada saanud Mihkel Aksalu SJK koosseisu ei kuulunud, kui meistritiitli juba kindlustanud HJK-le 37. minuti väravast 0:1 kaotati.

VPS on hetkel kuues ja Lahti seitsmes, maksimaalselt ohustab neid langemine kaheksandaks. SJK on üheksas, kuid kui TPS ja Mariehamn viimases voorus võidavad ja SJK mitte, võib hooaeg pikeneda üleminekumängude võrra. TPS on hetkel eelviimane ehk sel positsioonil ja kohtub viimases voorus HJK-ga.