Soome puurivahist mööda, üle ja läbi löönud Bayern võitis 20. Saksamaa karika (0)

Müncheni Bayern tuli 20. korda Saksamaa karikavõitjaks, alistades Berliinis toimunud finaalis Leverkuseni Bayeri 4:2.

Bayern sai kaheväravalise edu sisse juba avapoolajal. Esmalt tõukas Edmond Tapsoba Robert Lewandowskit selga ning David Alaba lõi karistuslöögi üle müüri üles nurka. Seejärel andis Joshua Kimmich hea läbisöödu Serge Gnabryle, kes saatis palli madalalt tagumisse küljevõrku.

Teise poolaja esimesel veerandtunnil eksisid Leverkuseni mängijad kaheminutilise vahega rängalt mõlemas karistusalas. Kõigepealt raiskas suurepärase võimaluse Kevin Volland, kes lõi täiesti vabana pallist mööda. Seejärel lasi Leverkuseni väravat kaitsnud Soome koondise mees Lukaš Hradecky Lewandowski kauglöögi oma kinnaste ja ka jalge vahelt läbi üle väravajoone. Resultatiivse söödu sai kirja Bayerni puurivaht Manuel Neuer.

Sven Bender lõi kornerist ühe värava tagasi, aga 89. minutil tõstis Lewandowski pärast Ivan Perišici söötu palli osavalt ja pehmelt üle Hradecky. Bayern juhtis 4:1.

Üleajal mängis Alphonso Davies karistusalas käega ja Kai Havertz paigutas penalti täpselt ristnurka, muutes lõppnumbrid Leverkuseni jaoks veidi viisakamaks.

Leverkuseni Bayer - Müncheni Bayern  2:4 (0:2)
63. Sven Bender, 90+5. pen. Kai Havertz - 16. David Alaba, 24. Serge Gnabry, 59., 89. Robert Lewandowski