Stiilselt juubeldanud Bayern kulutas liidrikohta kindlustades närvirakke (Mainz mängis võidu maha) (0)

Bundesligas pikalt Müncheni Bayernile muret valmistanud RB Leipzig andis teise järjestikuse viigiga konkurentidele järjekordse võimaluse ning tiitlikaitsja ei jätnud kingitust kasutamata, alistades kodus Augsburgi 2:0.

Kolme punkti kättesaamiseks tuli täna klubi 120 aasta juubelit tähistanud ja selle märgiks ajaloolisi sponsorivabu mängusärke kandnud Bayernil siiski omajagu vaeva näha. Pausile mindi viigiseisus ning alles 55. minutil õnnestus Thomas Mülleril pärast Jerome Boatengi suurepärast püstsöötu esimese puutega pall võrku saata.

Kohtumise lõpus pidi Bayern üle elama paar ehmatust, kui esmalt tõrjus Manuel Neuer Florian Niederlechneri ohtliku lähilöögi. Poolteist minutit enne mänguaja täistiksumist saatis Bayerni kõrge kaitseliini taga luuranud ja söödu saanud Niederlechner palli ka võrku, ent oli seda tehes napis suluseisus. Hetk hiljem otsustas Bayern teises väljakuotsas kõik ära, kui Serge Gnabry ja Leon Goretzka meisterliku söödumängu väravaga lõpetasid.

Liigatabelis on Bayerni edu teiseks kerkinud Dortmundi Borussia ees neljapunktiline. Augsburg jätkab 14. kohal, ent ohutsoonist lahutab neid siiski jätkuvalt viis punkti. Suurepärase võimaluse end samuti punasest alast eemale rebida lasi luhta Mainz, kes juhtis veel veerand tundi enne lõppu otsese konkurendi Düsseldorfi vastu 1:0. Kuid siis jäädi ründaja Jean-Philippe Mateta punase kaardi tõttu kümnekesi ja lasti lõpu eel külalistel viigivärav lüüa.