Suure südamega uustulnuk aitas Valencial auku süvendada (0)

Hispaania kõrgliiga ainsas reedeses kohtumises kirjutas kolm punkti tabelisse juurde tubli Elche, alistades koduplatsil 2:1 Valencia.

Elche on kõrgliigas olnud ootamatult südikas - viiest mängust on neil nüüd kirjas kolm võitu, viik ja kaotus - meeskonna kohta, kes tõusis Segundast üles üleminekumängude kaudu, olles napilt sinnagi koha lunastanud. Nagu ka meeskonna kohta, kes visati kuus aastat tagasi võlgade tõttu kõrgliigast välja ja kes mängis vaid kolm aastat tagasi tugevuselt kolmandal liigatasemel.

Nüüd domineeriti avapoolajal Valencia vastu, tasuks kaks väravat. Nimed nagu Gabriel Paulista, Moussa Diakhaby, Goncalo Guedes, Carlos Soler ja Kevin Gameiro ei ole jalgpallisõbrale just võõrad, aga Valencia nende nimede vääriliselt ei mängi. 90-minutilise jalgpallilahingu peategelaseks kerkis hoopis 30-aastane paremäär Josan Fernandez, kel kõrgliigakogemust täpselt viie mängu jagu, aga nüüd kirjas värav ja resultatiivne sööt.

Teisel poolajal Valencia küll ärkas ja surus, kuid tagasi suudeti lüüa vaid üks värav. Seitsmest mängust on kaotatud neli ja paranemise märke ei paista kuskilt - kriis, mis on kohal juba ammu, muudkui süveneb.

Elche - Valencia 2:1 (2:0)