Suurepärane käärlöök kinnistas Guardiola ajalooliselt halba starti (Fulham püsib põhjas) (0)

Inglismaa kõrgliigas andis jälle punkte ära eelmise hooaja hõbedameeskond Manchester City, kes leppis võõrsil 1:1 viiki West Ham Unitediga.

West Ham läks juhtima 18. minutil, kui Ruben Diasega võideldes saatis suurepärase käärlöögi võrku Michail Antonio. Edu püsis poolajapausini, ent teise kolmveerandtunni alguses Phil Foden viigistas. Seejuures oli Foden mängu tulnud teiseks poolajaks, asendades rünnakul viga saanud Sergio Agüerot.

Cityl on liigatabelis viimasest neljast mängust kirjas vaid üks võit, lisaks tänasele mängiti viiki ka Leeds Unitediga ning kaotati koguni 2:5 Leicesterile. Viie mänguga on kogutud kaheksa punkti ning see märgib Pep Guardiola peatreenerikarjääri halvimat hooaja algust. Varem on tema juhendatavad meeskonnad saanud esimese viie mänguga alati kätte vähemalt kümme punkti.

"Meil oli piisavalt võimalusi, et mäng võita, aga me ei saanud palli väravasse. Olima loovad, aga vastane kaitses nii madalalt, et ruumi oli raske leida," lausus Guardiola pärast mängu BBC vahendusel. "Tulevikku ei oska ma ennustada, aga tean, et oleme juba kaotanud seitse punkti. Seda on palju. Aga meie muredel on ka hulk põhjuseid. Peame mäng mängu haaval edasi liikuma."

Tabeli põhjas jätkab kuue mängu järel võiduta Fulham, kes jäi koduplatsil 1:2 alla Crystal Palace'ile. Külalised läksid Jairo Riedewaldi väravast kiirelt juhtima ning kasvatasid teise poolaja keskel Wilfried Zaha tabamusest edu. Fulham jäi 86. minutil kümnekesi, ent suutis veel auvärava lüüa. Enamaks siiski aega ei jagunud ja nii püsitakse punase laterna rollis.

West Ham United - Manchester City 1:1 (1:0)