Suurüllataja Freiburg sai hoogu läinud huntidelt valusalt hammustada (0)

Taani ründaja Jonas Windi kaks tabamust aitasid Wolfsburgi suure võiduni. Foto: Scanpix / Imago images / Eibner / Pressefoto / Bahho Kara

Talvepausi järel Bundesligas üllatuslikult teist kohta hoidnud Freiburg unistas pärast Müncheni Bayerni eilset viiki tõenäoliselt juba liidritele kannale astumist, aga reaalsuskontroll oli väga valus - Wolfsburg nuhtles neid koguni 6:0.

Patrick Wimmer avas skoori juba 59-sekundilise mängu järel, avapoolajaga lõi Jonas Wind veel kaks väravat ja pausile mindi kodumeeskonna 3:0 eduseisul. Freiburg ei saanud jalgu alla ka teise kolmveerandtunniga ning teise poolaja algul kasutas Yannick Gerhardt ära järjekordse vastase kaitsjate lapsiku eksimuse. Wolfsburgi üleolekule panid punkti tsenderduse ristnurka suunanud Ridle Baku ja penaltipunktilt lõppseisu vormistanud Luca Waldschmidt.

Keerulisse seisu mängis end ka Berliini Union. Kõigepealt eksis Jordan Siebatcheu avapoolaja keskel penaltil, saates palli posti. Vahetult enne pausile minekut lubati aga Hoffenheimil end kiire vasturünnakuga üllatada ja Ihlas Bebou viis külalised juhtima. Viimane sõna jäi siiski Unionile ning kangelane kerkis seekord esile keskkaitsest - Danilho Doekhi viigistas esmalt nurgalöögi järel täpse pealöögiga seisu ning tõi siis 89. minutil täpselt samamoodi Unionile ka võidu. Lõppskoori 3:1 sättis üleminutitel vasturünnakust tabloole Jamie Leweling.

Teise koha haaras tabelis enda kätte siiski hoopis Eintracht, kes läks avapoolaja keskel kodus tabeli punase laterna Schalke vastu juhtima ning pani 3:0 võidule otsustava punkti viimase kümnekonna minutiga. Nii neil, Unionil kui ka Freiburgil on nüüd 30 punkti, viis vähem kui Bayernil.

Lisaks Schalkele on jätkuvalt hädas ka Berliini Hertha ja Stuttgart. Viimased said kodus Mainzilt vähemalt viigipunkti kätte, Hertha jäi aga võõrsil 1:3 alla kolmanda järjestikuse võidu võtnud ja pealinnaklubi arvelt punasest tsoonist välja roninud Bochumile.

Wolfsburg - Freiburg 6:0 (3:0)
1. Patrick Wimmer, 28., 37. Jonas Wind, 56. Yannick Gerhardt, 81. Ridle Baku, 90+4. Luca Waldschmidt

Berliini Union - Hoffenheim 3:1 (0:1)