Ta on tagasi. Kuningas ja kapten võtsid Liverpooli selga (2)

Inglismaa kõrgliigas kerkis tagasi liidriks Liverpool, kes võttis raske 3:1 võidu Southamptoni üle.

Mäng sai Liverpooli jaoks õuduste alguse, kui Shane Long üheksandal minutil üksinda viiekasti joonele unustati. 32-aastane iirlane sellist võimalust kasutamata ei jätnud ja viis kodumeeskonna 1:0 ette.

Liverpool ei olnud taas veenev, aga neil oli veidi õnne, oma esimese värava sai pärast pooltunni täitumist kirja Naby Keita. Mitmete järjestikuste tsenderduste järel sündinud tabamus ise oli määrustepärane, kuid kordusid tõestasid, et päris rünnaku alguses oli Mohamed Salah palli saades suluseisus.

Ka teisel poolajal ei suutnud tiitlinõudleja enda tahtmist peale suruda, seda kuni 80. minutini. Southamptoni nurgalöögi klaarimisest alguse saanud kontrarünnakul vedas Salah palli oma väljakupoolelt karistusala servale ja virutas siis püüdmatu paugu alla nurka, lõpetades nii kümnemängulise väravapõua.

Tänane oli ühtlasi Salahi 50. liigavärav Liverpooli särgis, mis sündis tema 69. mängus - kiiremini on ühes klubis sama numbrini jõudnud vaid Alan Shearer (66 mängu, Blackburnis) ja Ruud Van Nistelrooy (68 mängu, Manchester Unitedis).

Egiptuse kuninga väravale resultatiivse söödu kirja saanud kapten Jordan Henderson vormistas kuus minutit hiljem lõppseisu, lüües oma hooaja esimese. Sellest muidugi Liverpoolile piisas, et liigas esikoht Manchester Citylt taas tagasi võtta.

Southampton - Liverpool 1:3 (1:1)