Taani suurklubi tuli kaotusseisust välja ja murdis Euroopa liigas veerandfinaali (0)

Euroopa liiga seljatas koroonapausi ja naasis poolelijäänud 1/8-finaalidega, kui koha kaheksa parema seas kindlustasid Kopenhaagen ja Donetski Šahtar.

Kopenhaagen kaotas 12. märtsil Istanbulis toimunud avamängu Basaksehirile 0:1, mis tähendas, et Taani suurklubi vajas korduskohtumises võitu. Kodumurul mänginud Kopenhaagen haaras juhtohjad juba neljandal minutil, kui Guillermo Varela tsenderduse realiseeris väravaks Jonas Older Wind. Teise poolaja seitsmendal minutil mängis Basaksehiri keskpoolkaitsja Mehmet Topal karistusalas palli käega ja peakohtunik määras penalti, mille realiseeris Wind. Kolmanda tabamuse sepistas Kopenhaagenile Rasmus Falk Jensen ning Türgi meister oligi maha surutud.

Šahtar kohtus Wolfsburgiga ja läks kordusmängule Kiievi olümpiastaadionile vastu 2:1 eduseisus ehk väärtuslik võõrsilvärav oli kaasas. Ukraina suurklubi oli koduväljakul selgelt domineerivam pool, kuid realiseerimine jäi alles viimastele minutitele, mil Wolfsburg lagunes täielikult. Junior Moraes avas skoori 89. minutil, kaks minutit hiljem jõudis sihile Manor Solomon ja kolmandal lisaminutil lõi oma teise tabamuse Moraes. Šahtar pääses justkui mängleva kergusega veerandfinaali.

Kopenhaagen mängib veerandfinaalis Manchester Unitediga, Šahtar kohtub kaheksa parema hulgas Frankfurdi Eintracht - Basel (avamäng Baseilile 3:0) paari parimaga.

Kopenhaagen - Istanbuli Basaksehir 3:0 (1:0), kahe mängu kokkuvõttes edasi Kopenhaagen 3:1