Menüü
Veebisait

Taani teeb protestiks Kataris toimuva vastu oma MM-särgid tuhmiks: me ei taha siin nähtavad olla (6)

Taani koondise mängijad kandsid Rahvuste liiga mängus Horvaatiaga tuhmunud särke. Sama teevad nad Kataris toimuval MM-finaalturniiril. Foto: Scanpix / Antonio Bronic / Reuters

Taani koondis ja särgitootja Hummel protesteerivad Kataris toimuval MM-finaalturniiril võõrustajariigi inimõiguste olukorra ja võõrtööliste kohtlemise vastu. 

Taani koondise mängijad kannavad tänavusel suurturniiril tavapärasest tuhmimaid Hummeli särke. Lisaks punastele ja valgetele tuhmunud särkidele on Hummel tootnud leinamärgiks üleni mustad komplektid. Hummeli sõnul nad "ei taha olla nähtavad" turniiril, mis on röövinud tuhandeid inimelusid, vahendab BBC.

Suurbritannia meedia andmetel on MM-finaalturniiri staadionite ehitamisel surma saanud tuhandeid võõrtöölisi. The Guardian teatas eelmise aasta veebruaris, et Kataris on alates suurturniiri korraldusõiguse saamisest surnud 6500 võõrtöölist Indiast, Pakistanist, Nepalist, Bangladeshist ja Sri Lankalt. Katari enda ametnike sõnul oli hukkunute arv 37.

"Toetame Taani koondist, aga see ei ole sama, mis Katari kui võõrustajariigi toetamine. Soovime teha avalduse Katari inimõiguste olukorra ja võõrtööliste kohtlemise vastu. Usume, et sport peaks inimesi kokku viima. Ja kui see ei õnnestu, siis tahame teha avalduse," seisis Hummeli teates.

Kommentaarid

keitsik   •  
Täiesti totter, miks peaks mingit Taanit kottima kuidas teises riigis asju aetakse
Väravavaht   •  
Haipide haip - tegu kolmanda vormiga ju..
humorist   •  
To keitsik, võib-olla sellepärast, et rahvusvaheline suurvõistlus on korruptiivselt mängitud ühe autokraatliku, tagurliku riigi kätte. Võtame veel arvesse FIFA enda defineeritud väärtuskogumid. On näha selgeid vastuolusi Lääne ühiskonna ning korraldatava ürituse suhtes.

Muidugi kui ei meeldi, mis nad üldse sinna ronivad. Selleski teatud vastuolu. Aga raha leevendab igasugused moraalsed dilemmad.
stranglers   •  
Silmakirjalikkuse tipp. Mängime, aga ei meeldi. Kui ei lähe, see oleks protest. Mitte mingi krdi tume kolmas vorm, millega ei mängigi. Mõttetu reklaamikampaania särgitootjale, kellest ei teadnud enne midagi ja unustan nüüd ka ära.
elx   •  
Loobumine ei too tähelepanu. Kui kohale lähed ja sellest igal hetkel räägid, see toob.
raudidas   •  
taanlased võiksid venekude vormiga mängida.. ja eriksen vaadaku et kokku ei kuku jälle pinge alla, muidu saavad jälle utoopiliselt palju tähelepanu. kjaer on kunn!

Sisene
MM TÄIES HOOS
Memo | Kes muu kui Lionel Messi. Üks sähvatus kaugelt, meeletu pingelangus ja Argentina olukord muutus hoobilt palju ilusamaks
Kristjan Jaak Kangur | Agulipoisile särab karikas teisiti ehk Kuidas mõõta jalgpalluri pärandit?
RÄÄGIME TAKTIKAST!
MM-i taktikanurk | Jaapan ja saudid nõelasid soosikuid julgusega, Brasiilia kaitse väärib kõrgemat kiitust
ŠVEITSLASEGA ŠVEITSIST
Šveitsi avalöök Häberli seltsis: kes on Mbappe  light , kuidas Embolo Toni Kroosi koolitas ja miks Klopp õigust rääkis?
PIKK ETTE (JA MM-ILE)
Pikk ette (ja MM-ile) | UEFA saab muusikaga palju paremini hakkama kui FIFA
ENNUSTAMINE
Kris Ilves | Sõpradega suurturniiri ennustamine on lõbus, aga see ei lase mänge täiel rinnal nautida
MÕTTED
Philipp Lahm | Euroopa annab võimuvõitluses Infantinoga vastuse väljaku peal