Tabasalu andis tormihoiatuse, Plotnikov teenis vastase löömise eest punase kaardi (video olukorrast!) (0)

Tabasalu mängijad tähistamas. Foto: Brit Maria Tael

Kui juba eile kirjutasime sellest, kuidas Amir Natho ja Nõmme Kalju U21 Ida-Virumaal sealsele FC Alliance'ile kaotasid, siis täna jõudsid omadega ühele poole ka ülejäänud Esiliiga B kolmanda vooru kohtumised.

Eilne esimene madin leidis aset Laagri kunstmurustaadionil, kus Harju JK Laagri võõrustas külalisi Pärnumaalt Vändra JK Vapruse näol. Külalislahkusest aga erilist juttu ei tulnud - Harju eest skoorisid kõva Premium liiga kogemusega Andre Järva ja Marek Šatov, kaks väravat lõi 17-aastane Karel Eerme ning ühe lisas ka Ken-Glaid Nool, kes mullu Teises liigas Harju eest 26 mänguga suisa 35 väravat lõi. Vändra auvärava lõi aastaid Viljandi Tuleviku eest Premium liigas mänginud Rainer Peips.

Teises mängus pidi ohtra Premium liiga kogemusega kodumeeskond FC Tallinn leppima kaotusega, kui Viimsi JK-le jäädi 0:3 alla. Karl Anton Sõerde lõi penaltist avavärava ning 35. minutil läks koduvõistkonna olukord veelgi raskemaks, kuna Narva Transi legendiks kujunenud Viktor Plotnikov lõi talle tehtud vea järel jalaga Viimsi keskkaitsjat Martin Jället, jättes sellega oma meeskonna vähemusse.

Vaata Plotnikovi punase kaardi olukorda videost (alates 49:10)!

77. minutil jäi FCT juba üheksakesi, kuna teise kollase kaardi teenis poolkaitsja David Datov. Viimase kümne minutiga lõi 17-aastane Oscar Ollik veel kaks väravat ning tüüris sellega Viimsi 3:0 võiduni.

Mängudega jätkati ka suvise õhutemperatuuriga esmaspäeval, kui esmalt mängis JK Tallinna Kalev duublite heitluses üle TJK Legioni. Legion jäi kodusel Wismari staadionil kaotusseisu veidi pärast pooltunni täitumist, kui Markus Õispuu skoori avas. Järgmise pooltunni täitumise eel lõi mängu teise värava tavapäraselt esindusmeeskonnas palliv Markus Vaherna ning vormistas sellega Kalevi 2:0 võidu.

Korraliku tormihoiatuse tegi JK Tabasalu, kes kodusel Tabasalu Arenal Läänemaa JK lausa 6:0 üle mängis. Skoori avamist tuli küll oodata 40. minutini, kui Dinars Ekharts penalti realiseeris, kuid teise poolaja alguses saadi püss kohe paukuma - esimese nelja minutiga lisasid Lucas Liiva ja Alan Nahk kumbki veel ühe värava. Viimase veerandtunniga duubeldas Tabasalu edunumbrid - kaks väravat lõi vaid 15-aastane Tristan Pajo, ühe Kristjan Stüff. Võiduga tõusis Tabasalu ka Esiliiga B hetkeliidriks.