Menüü
TV
Veebisait

Tahad saata oma treenerid välismaale õppima või praktikale? Euroopa Komisjon võib anda selleks kuni 200 000 eurot (0)

Euroopa Komisjon aitab treeneritel ja teistel sporditöötajatel välismaalt teadmisi hankida. Foto: Oliver Tsupsman

Eestis rahvusvaheliste haridus- ja teaduskoostööprogrammide menetlemisega tegelev SA Archimedes teatas, et esmakordselt on võimalik Erasmus+ spordiprogrammi raames osaleda õpirände projektides.

Nimelt on Euroopa Komisjon välja kuulutanud meetme "Vahetusprogrammid ja liikuvus spordivaldkonnas", kust on võimalik saada toetust, et anda spordiorganisatsioonide töötajatele võimalus suurendada oma pädevusi ja kvalifikatsiooni ning omandada uusi oskusi õpirände kaudu, mis hõlmab teatava aja jooksul välisriigis viibimist.

Õpirände võimalusi pakutakse treeneritele ja muudele spordiorganisatsiooni töötajatele (sh vabatahtlikud), kes on seotud kas professionaalse või rohujuuretasandi spordiga. Meede peaks parandama sporditöötajate teadmisi ja oskuseid ning arendama rahvusvahelist koostööd. Meedet kasutades loodetakse luua korrapärased vahetuskavad sporditöötajatele, lisaks koostöövõrgustikud treenerite vahel.

"Spordi rahvusvahelist mõõdet tuleks arendada koostööna, mis hõlmab kolmes erinevas Euroopa Liidu (EL) liikmesriigis asutatud vähemalt kolme organisatsiooni (taotlev organisatsioon ja lisaks kaks muud organisatsiooni, mis on asutatud EL-i eri liikmesriikides) ja vähemalt ühte organisatsiooni, mis on asutatud ühes järgmistest piirkondadest: Lääne-Balkani riigid, idapartnerluse riigid, Aasia, Ladina-Ameerika või Aafrika," seisab taotluskutses.

Taotluse esitamiseks peab olema avalik-õiguslik või eraõiguslik juriidilisest isikust organisatsioon, mis tegutseb spordi ja kehalise tegevuse valdkonnas ning spordi ja füüsilise tegevuse korraldamisel. Võimalikud taotlejad peavad arvestama, et vahetusprogrammidesse ja liikuvusmeetmetesse ei tohi osalejatena kaasata sportlaseid.

Rahastuskõlblikud tegevused on näiteks treenerite vahetus, praktika, koolitus, töövarjuprojektid jne. Tegevused on planeeritud perioodi alates 1. jaanuar 2021 kuni 31. detsember 2022. Projektide kaasrahastamiseks on Euroopa Komisjon eraldanud ligikaudu 1,4 miljonit eurot, üksitoetuse maksimumsumma on 200 000 eurot ning see hõlmab endas projekti kaasrahastamist 80% ulatuses.

Taotluseid saab esitada kuni 11. juuni keskpäevani Euroopa Komisjoni kodulehel. Täpsemalt saab meetme kohta lugeda siit. Euroopa Komisjoni Eesti esinduse kontaktid leiab siit.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
ÕHTU KADRIORUS
Luup peale | Tammeka ja Legion tõestasid (taas), et Premium liigas ei saa mitte milleski kindel olla  (galerii)
KELLA-ÜHE-MÄNGUD
PÄRNUMAA DERBI 1. VAATUS
LEGENDID LIIGUTAVAD
Karl-Romet Nõmm vastaseid muserdanud supertõrjetest: otsus tuleb vastu võtta sekundi murdosa jooksul!
SOCCERNET TV
RISTNURK
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
4
3
1
0
9:3
10
2.
Tallinna FCI Levadia
3
3
0
0
6:1
9
3.
Tartu JK Tammeka
4
2
1
1
3:3
7
4.
Paide Linnameeskond
3
2
0
1
11:3
6
5.
Nõmme Kalju FC
3
2
0
1
4:2
6
6.
JK Tallinna Kalev
4
1
1
2
4:12
4
7.
Viljandi JK Tulevik
3
1
0
2
4:6
3
8.
Tallinna JK Legion
4
1
0
3
3:7
3
9.
FC Kuressaare
4
1
0
3
3:7
3
10.
JK Narva Trans
4
0
1
3
5:8
1
VIIMASED PILDIGALERIID