Täielik häving: pool tundi üheksakesi mänginud Dortmund lükkas meistrikarika Bayerni nina alla (0)

Kuigi Müncheni Bayern ei käinud täna isegi Bundesligas väljakul, siis astuti siiski suur samm seitsmenda järjestikuse Saksamaa meistritiitli suunas.

Põhjuseks Dortmundi Borussia, kes ei suutnud suurest rivaalist Schalkest kodus jagu saada, kusjuures Gelsenkircheni klubi asub tabelis alles 15 real.

Kõik algas Dortmundile veel hästi, sest Jadon Sancho suurepärase tõste realiseeris ära Mario Götze. Tähistamishoos visati inglast tribüünilt aga mingi objektiga, misjärel pidi ta end platsi kõrval koguma. Ühtlasi oli avavärav ka enam-vähem viimane positiivne noot, mis Dortmundil siit mängust kaasa võtta.

14. minutil juhtima asunud kollasärgid olid 28. minutiks juba kaotusseisus ning tunni möödudes saabus fiasko. Esmalt saadeti otse punasega duši alla meeskonna kapten Marco Reus, millele vastas imelise karistuslöögiga Daniel Caligiuri. Loetud minutid hiljem tegi samuti punaseväärilise vea Marius Wolf ning 1:3 kaotusseisus pidi meeskond hakkama saama üheksakesi. Esimest korda Revierderbide ajaloos teenis Dortmund ühes mängus kaks punast.

Ühe värava küll lõigi Axel Witsel 85. minutil tagasi, aga Breel Embolo kindlustas minut hiljem Schalkele püsimajäämise ja Bayernile tõenäolise meistritiitli. Et Dortmund veel meistriks tuleks, siis võib Müncheni meeskond alles jäänud neljast kohtumisest võtta maksimaalselt seitse punkti ja ise tuleb võita kolmest kolm.