Talvepausilt räsituna naasnud Zenit lendas karikasarjast välja (0)

Zenitil jääb karikas kaitsmata. Foto: Scanpix / SOPA Images / Zuma Press / Maksim Konstantinov

Venemaa mullune karikavõitja Zenit tänavu sama au osaliseks ei saa, sest kaheksandikfinaalis jäädi ootamatul kombel 1:2 alla Tula Arsenalile.

Kahe viimase aasta Venemaa meister tuli talvepausilt tagasi liiga liidrina, ent mitme vigastatud mängijaga, kusjuures eriti valusalt said pihta välismaalased. Eemale jäid nii Sardar Azmoun, brasiillased Douglas Santos ja Malcom ning argentiinlane Sebastian Driussi. Lisaks selgus vahetult enne mängu, et koroonaviiruse küüsi on langenud poolkaitsja Wilmar Barrios.

Zeniti kodustaadionil peetud mängus viis Narva Transi mõne aasta taguse peatreeneri Adjam Kuzjajevi poeg Daler võõrustajad 19. minutil juhtima, ent Kirill Pantšenko viigistas vaid kuus minutit hiljem. 37. minutil määrati Arsenali kasuks penalti ning selle realiseeris varasematel hooaegadel Ingolstadti ja Bremeni Werderi ridades Bundesligas kogemusi kogunud sakslasest kaitsja Roland Bauer.

Teiseks poolajaks saatis Arsenali peatreener Dmõtro Parfjonov oma hoolealused tegutsema kaitsest lähtuvalt ja see õigustas ennast, sest Zenitil ei õnnestunudki enam vastase mängu lahti muukida. Parfjonov õigustas aga enda kuulsust karikaspetsialistina, kuna on varem viinud Jekaterinburgi Urali karikasarjas poolfinaali ja Tosno 2018. aastal karikavõitjaks, nüüd aga Arsenali veerandfinaali.

Lisaks liiga liidrile Zenitile langes konkurentsist ka kolmandal kohal olev Moskva Spartak, kes jäi võõrsil 0:2 alla Moskva Dinamole. Võõrustajate väravad lõid Daniil Fomin ja Konstantin Tjukavin, Spartak lõpetas Victor Mosese eemaldamise järel kohtumise kümnekesi.

Peterburi Zenit - Tula Arsenal 1:2 (1:2)