Tamm võitis Ukraina kõrgliigas Eesti - Läti maavõistluse (Mets istus Saudi Araabias pingil) (0)

Joonas Tamm. Foto: Tšernigivi Desna / Facebook

Joonas Tamme koduklubi Tšernigivi Desna sai Ukraina kõrgliigas hooaja kümnenda võidu, kui tuli kodus Oleksandria vastu kaotusseisust välja ja saavutas 4:1 võidu.

Desna jäi kaotusseisu 29. minutil, aga lõi viigivärava kolm minutit hiljem. Teisel poolajal lõi Desna aga koguni kolm vastuseta väravat ja kirjutas liigatabelisse väärtuslikud võidupunktid.

Eesti koondise keskkaitsja kuulus Desna algkoosseisu ja mängis lõpuvileni. Huvitaval kombel oli mängus esindatud vaid kolme riigi mängijad, sest lisaks eestlasele ja paljudele kohalikele käis väljakul ka lätlane Kaspars Dubra, kes mängis Oleksandria vasakkaitses. Mänguaega sai üks eestlane, üks lätlane ja koos vahetustega 26 ukrainlast.

Desna on kogunud 36 punkti ning asub Kiievi Dinamo ja Donetski Šahtari järel kolmandal kohal, aga suurklubid jäävad vastavalt 16 ja 9 punkti kaugusele. Desnale hingab kuklasse kaks mängu vähem pidanud ja punkti vähem teeninud Luganski Zorja. Oleksandria on 26 punktiga seitsmendal kohal.

Teine Eesti koondise keskkaitsja võidurõõmu ei maitsnud, sest Karol Metsa koduklubi Al-Ettifaq kaotas Saudi Araabia kõrgliigas kodus Al-Qadsiahile 1:3. Külalismeeskonna kõik väravad sündisid penaltipunktilt. Mets kuulus Al-Ettifaqi koosseisu, aga istus kogu mängu pingil.

Hooaja kümnenda kaotuse saanud Al-Ettifaq on 35 punktiga kuuendal kohal, kaotades viiendale kohale ühe ja edestades väljalangemistsooni kaheksa punktiga. Ühe punkti vähem kogunud Al-Qadsiah on kaheksandal kohal.