Tammeka lootus eurosarjast püsib, Tuleviku oma kustus (0)

Tartu Tammeka kapten Tauno Tekko. Foto: Brit Maria Tael

Evald Tipneri karikavõistluste 1/8-finaalis alistas Tartu Tammeka võõral väljakul tänu Tauno Tekko 65. minuti tabamusele 1:0 Viljandi Tuleviku ja tagas koha veerandfinaalis, mis tähendab, et klubi ajaloo esimene eurosarjapääse on neist kolme võidu kaugusel.

Tammekal on järgmisel suvel Euroopa liiga eelringi kvalifitseerumiseks üks keeruline võimalus - Evald Tipneri karikas võita, mille jaoks tuleb omakorda olla edukas veerand- ja poolfinaalis ning seejärel ka finaalis.

Kui Viljandi Tuleviku peatreener Sander Post jättis 148 pealtvaataja ees Viljandi kunstmuruväljakul peetud kohtumises mitu tavapärast põhimeest (Ingmar Krister Paplavskis, Mark Edur, Kristjan Kask, Kaimar Saag, Janar Õunap) pingile, siis Tammeka juhendaja Kaido Koppel saatis lahingusse täisrivistuse.

Tuleviku murdmine polnud aga kaugeltki lihtne. Tekko värava järel saatis Post väljakule ka meeskonna kapteni ja esiründaja Saagi, aga viigitabamust Tulevikul lüüa ei õnnestunud ja nende karikateekond sai otsa.

Tammeka jõudis veerandfinaali, kus on praeguseks koha taganud ka FC Flora, Kohtla-Järve Järve II, Võru Helios, Narva Trans, Tallinna Kalev ja Nõmme Kalju. Viimases 1/8-finaalis lähevad 16. novembril vastamisi FC Elva ja JK Tabasalu. Veerandfinaalpaarid loositakse uue jalgpallihooaja avamisel veebruaris.